سرگئی ناریشکین رئیس دومای روسیه اعلام کرد: آمریکا و رژیم های دست نشانده این کشور مانع گفت و گوها در سطح بین المللی می شوند و این به یک رویکرد معمولی این کشورها تبدیل می شود.

به گزارش پرس شیعه؛ ناریشکین روز شنبه در گفت و گو با شبکه تلویزیونی «روسیه۱» گفت: روسیه برخلاف آمریکا از رویکرد مذاکره برای حل مسائل بین المللی و منطقه ای و رفع اختلافات میان کشورها حمایت و برای این منظور تلاش می کند.
رییس دومای روسیه به عنوان نمونه بارزی از تلاش های کشورش برای پیشبرد گفت و گوها میان کشورهای جهان، به برگزاری نشست پارلمانی اوراسیا در مسکو اشاره کرد و افزود: ایده برگزاری این نشست بین المللی را وی و رئیس مجلس کره جنوبی مطرح و پیشنهاد کردند.
ناریشکین یادآوری کرد: نشست پارلمانی اوراسیا با حضور سران مجالس ۱۹ کشور برگزار شد و تنها یک کشور کم بود تا گروه ۲۰ پارلمانی شود.
وی افزود: در میان شرکت کنندگان در این نشست، نمایندگان کشورهای ایران، اندونزی، فیلیپین، چین، پاکستان، کشورهای همسود و نیز کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا قرار داشتند.
رئیس دومای روسیه پیش بینی کرد در آینده شمار کشورهای شرکت کننده در نشست پارلمانی اوراسیا افزایش یابد و محدوده جغرافیایی از لیسبون در غرب تا ولادی واستوک در شرق و از اسلو و مورمانسک در شمال تا دهلی نو در جنوب، شانگهای و هانوی را دربر بگیرد.
نشست پارلمانی اوراسیا روز سه شنبه با حضور سران مجالس ۱۹ کشور از جمله رییس مجلس شورای اسلامی ایران در پایتخت روسیه برگزار شد.