دبیرکل سازمان بدر و فرمانده گروه های مردمی عراق نبرد اصلی این کشور را با داعش دانسته و بر رد هرگونه نبرد جانبی تاکید کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از شبکه سومریه، «هادی العامری» دبیرکل سازمان بدر و فرمانده «الحشد الشعبی» عراق روز یکشنبه با اشاره به درگیری ها در «طوزخورماتو»، نبرد اصلی عراق را با داعش برشمرده و هیچ نبرد جانبی را پذیرفته ندانست.

العامری پس از نشست امنیتی در منطقه طوزخورماتو که با حضور استاندار کرکوک و صلاح الدین و همچنین رهبران گروه های مردمی و پیشمرگه برگزار گردید از توافق برای آتش بس بین تمام طرف ها در طوزخورماتو خبر داده و بر ضرورت همزیستی مسالمت آمیز در این منطقه تاکید کرد.

العامری گفت: در حال حاضر نبرد اصلی ما با داعش است و هیچ گونه درگیری یا نزاع بین طرف ها را قبول نمی کنیم و هیچ نبرد جانبی پذیرفته نیست.

وی همچنین هشدار داد که درگیری داخلی بین مولفه های مردم عراق تنها به سود بیگانگان است. العامری افزود: مشکلات باید با گفتگو حل شود و عناصر تندرو از هر دو طرف که به حوادث طوزخورماتو دامن می زنند برای ما پذیرفته نیستند.

شایان ذکر است که در درگیری های طوزخورماتو در استان صلاح الدین عراق شماری از نیروهای طرفین کشته و زخمی شده اند. «احمد الکریم» رئیس شورای استان صلاح الدین پیش از این اعلام کرده بود که درباره آتش بس و برقراری آرامش در طوزخورماتو توافق حاصل شده است.