وزارت خارجه سوریه در نامه هایی به شورای امنیت سازمان ملل و دبیرکل این سازمان با اشاره به اقدامات تروریستی تکفیریها در حومه حلب و دمشق، حمایت آنکارا و ریاض از گروه های تروریستی را محکوم کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از خبرگزاری سانا، وزارت خارجه سوریه با ارسال نامه هایی جداگانه به شورای امنیت سازمان ملل و دبیرکل این سازمان، اقدامات تروریستی اخیر گروه های تکفیری علیه شهروندان سوری ساکن مناطق واقع در حومه استان های دمشق و حلب را به شدت محکوم کرد.

بر اساس این گزارش، وزارت خارجه سوریه در نامه های خود خطاب به شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل متحد خواستار محکومیت جنایت های اخیر تکفیریها توسط این سازمان شده است.

در نامه های این وزارتخانه آمده است: روز شنبه هفته جاری گروه های تکفیری مناطق واقع در حومه دمشق و حلب را هدف حملات خمپاره ای گسترده قرار دادند که به دنبال این حملات ۱۱ شهروند سوری کشته و حدود ۶۰ تَن دیگر نیز به شدت زخمی شدند.

در ادامه این نامه ها آمده است: این جنایت ها در چارچوب سلسله جنایت های گذشته تکفیریها علیه مردم سوریه و با دستور رژیم های عربستان و ترکیه صورت می پذیرد.

وزارت خارجه سوریه در نامه های خود همچنین تصریح کرده است: آنکارا و ریاض با حمایت های خود از تروریست های تکفیری به دنبال به شکست کشیده شدن مذاکرات صلح ژنو هستند و تعلیق مشارکت معارضان در این مذاکرات و درخواست آنها از تکفیریها برای ادامه مبارزه با دولت و ارتش سوریه خود گواه بر این مدعی است.

در ادامه نامه های وزارت خارجه سوریه آمده است: دولت دمشق به صراحت اعلام می کند که اقدامات تروریستی تکفیریها آن را از ادامه مبارزه با تروریسم بازنمی دارد.