جنبش مقاومت اسلامی النجباء عراق با صدور بیانیه ای ضمن دعوت سیاستمداران این کشور به خویشتنداری اعلام کرد: در شرایطی که تروریسم کشور را تهدید می کند، همه باید هوشیار باشند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از سومریه نیوز، جنبش مقاومت اسلامی «النجباء» عراق با صدور بیانیه ای در واکنش به اختلافات سیاسی اخیر در این کشور، اعلام کرد: مشکلات و گرفتاری هایی که امروز عراق با آن مواجه است از عدم تقسیم درست پست ها و مناصب نشأت گرفته است.

این جبنش در ادامه بیانیه خود از همه سیاستمداران عراقی خواست که برای تصاحب مناصب و پستهایی که خود را شایسته آن می دانند، خویشتندار باشند.

در این بیانیه همچنین آمده است: در حالی که امروز عراق گرفتار پدیده تروریسم و تهدیدات مختلف در بالاترین سطوح است بر همگان واجب است که در اظهار نظر ها و مواضع خود آگاهی و هوشیاری به خرج دهند.

در بخشی دیگر از این بیانیه بر در نظر گرفتن مطالبات مردم عراق که به سبب دوران حکمرانی صدام معدوم، دوران اشعالگری آمریکا و همچنین دوران جنایت های تروریست های داعش متحمل رنج های فراوانی شده اند، تأکید شده است.

گفتنی است، نمایندگان پارلمان عراق همچنان از برگزاری جلسه اعطای رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی «حیدر العبادی» امتناع کرده و خواستار برکناری «سلیم الجبوری» رئیس پارلمان و استیضاح العبادی هستند.