عضو کمیسیون اجتماعی مجلس نهم شورای اسلامی با اشاره به برگزاری باشکوه سالانه یک دور مسابقات بین المللی قرآن کریم، گفت: این مسابقات باید گسترده تر شده و در هر زمینه به صورت مستقل برگزار شود.

به گزارش پرس شیعه؛ مجتبی رحماندوست نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: توجه به قرآن کریم مقدس ترین موضوع کشور است و موضوعی است که دل ها همه ناخواسته جذب قرآن کریم می شوند، پس از این امر می توانیم برای گسترش فرهنگ قرآنی بهره ببریم.

وی با اشاره به این که برگزاری مسابقات قرآن کریم کاری کوچک در مقایسه با ابعاد عظیم این کتاب آسمانی شمرده می شود، خاطرنشان کرد: این کار کافی نیست و باید ده ها نهاد دیگر هم برای قرآن کریم و توجه دل ها به سمت این کتاب الهی تلاش کنند.

رحماندوست عنوان کرد: کشور نیازمند آن است که شورایی مرکب از تمامی دست اندرکاران و نهادها و سازمان ها برای قرآن در سطح بین المللی و منطقه ای تشکیل شود تا مسابقات روخوانی و تفسیر و قرائت این کتاب آسمانی را در هر زمینه به صورت مستقل سازماندهی و برگزار کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید براین نکته که کشورما محور مقاومت در دنیاست، افزود: هر چه بتوانیم مسابقات بین المللی با موضوعات مختلف برگزار کنیم و از مردم کشورهای دیگر شرکت کنند باعث می شود اگر آن ها با قرآن هم آشنایی نداشته باشند اما نگاهشان مانند نگاه جمهوری اسلامی به نگاهی مقاومتی و تسلیم ناپذیری تبدیل می شود.

وی اظهارداشت: قرآن کریم آنقدر ابعاد مختلفی دارد که هرچقدر در عرصه های فرهنگی و اجتماعی برای توجه بیشتر به این کتاب الهی تلاش شود کم است.