وبگاه یادنامه اختصاصی شهیدان فاجعه منا توسط حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت راه‌ اندازی شد.

به گزارش پرس شیعه؛ وبگاه یادنامه اختصاصی شهیدان فاجعه منا به نشانی mena.hajj.ir به زبان های عربی و انگلیسی با عناوین مختلف و متنوع در موضوع فاجعه منا تشکیل شده است که فیلم، صوت، دیدگاه‌ها، اخبار رسانه‌ها، بیانات رهبر معظم انقلاب، یادنامه شهیدان و غیره از جمله این بخش‌ها به شمار می آید.

این اقدام از سوی پایگاه اطلاع رسانی بعثه مقام معظم رهبری در راستای فرموده رهبر معظم انقلاب مبنی بر این که «حادثه منا به هیچ‌وجه نباید فراموش شود و دستگاه دیپلماسی و سازمان حج موظف هستند که این موضوع را به صورت قاطع دنبال کنند.» صورت گرفته است.

در این وبگاه اینترنتی، علاوه‌بر سخنان و موضع‌گیری‌های مقام معظم رهبری و سایر شخصیت‌ها، می‌توان به اسامی و مشخصات شهدای منا دسترسی داشت. راویان نیز از بخش‌های مهم این وبگاه است که در این بخش، گفت‌وگوی افراد حاضر در فاجعه منا بدون دخل و تصرف منتشر شده است.

حادثه سقوط جرثقیل در مسجدالحرام، یکی دیگر از بخش‌های این وبگاه است که اسامی و مشخصات کامل ۱۱ تن از شهدای این فاجعه را در دسترس قرار داده است.

بخش انگلیسی این وبگاه به نشانیhttp://english.hajj.ir/۶۲۷و بخشی عربی آن نیز به نشانیhttp://arabic.hajj.ir/۶۳۳قابل دسترسی است.