شیراز – نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: صدا و سیما باید بیش از گذشته در تهیه و پخش برنامه ها سومین حرم اهل بیت(ع) و دیگر امامزادگان را مد نظر قرار دهد.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌ الله اسدالله ایمانی، ظهر دوشنبه در دیدار مدیر و معاونان صدا و سیما شبکه فارس افزود: من از سال ۸۸ به دنبال این مهم بودم و وقتی در شرفیابی که به محضر رهبر معظم انقلاب داشتم مسئله دانشنامه احمدی و محمدی(ع) و امامزادگان استان فارس را خدمت ایشان مطرح کردم و برای این کار نیز بنیاد فارس‌شناسی را به کار دعوت کردم تا با فراخوان از دانشمندان حوزه و دانشگاه و شخصیت‌های اسلامی درون و خارج از کشور این خلأ فرهنگی و علمی را پر کنند که البته این بنیاد در سال گذشته موفق هم شدند و دو جلد کتاب را منتشر کردند اما این کار ادامه پیدا نکرده است.

وی ادامه داد: تدوین دانشنامه احمدی و محمدی(ع) و امامزادگان فارس یک اقدام کلان فرهنگی است که از اختیارات فرهنگی حرم خارج است و باید در برنامه ششم توسعه و در اعتبارات و بودجه سالیانه کشور در نظر گرفته شود.

امام جمعه شیراز تاکید کرد: زبان هنر، گویاترین و اثرگذارترین زبان‌ها برای معرفی حقیقت‌ها و ارزش‌های موجود است و‌هیچ زبانی به اندازه زبان هنر نمی‌تواند حقیقت‌ها را منتقل کند و هنر در قالب‌های مختلف مدنظر است از جمله اینکه بتوانیم در عرصه صدا و سیما کارهای فاخری ارائه دهیم.

آیت الله ایمانی تصریح کرد: باید نقش امامزادگان را در ساخت و ساز فرهنگی فارس برای مردم تبیین کنیم، اینکه آنان وقتی که آمدند چگونه ما را تربیت کردند، چرا سراغ ما آمدند با اینکه استان فارس یک استان مرزی نبود و اگر به عنوان یک مرکز امنیتی بخواهیم درنظر بگیریم، بیشترین قسمت استان فارس کوهستانی است بنابراین مسئله جغرافیایی مدنظر آنان نبوده است.

وی یادآور شد: در حوزه مسائل مختلف ما خیلی کار کرده‌ایم اما در معرفی ارزش‌های دینی کم کار کرده‌ایم و از همه جا کمتر استان فارس بوده است، آن هم به خاطر معرفی امامزادگان و نقش آن‌ها در تمدن و تاریخ و فرهنگ استان و پرورش علما لذا امیدواریم با این فقر امکانات مالی فضایی به وجود آید که بتوانیم از طرق مختلف حتی وقف، بخش خصوصی و خیرین این کارها را به سامان برسانیم.

نماینده ولی فقیه در فارس با اشاره به جایگاه سومین حرم اهل بیت(ع) نیز گفت: یکی از الزامات جایگاه سومین حرم اهل‌بیت(ع) مطرح شدن حضرت شاه چراغ(ع) و امامزادگان لازم‌التکریم و تسهیل دسترسی مردم به این اماکن مقدس است.

آیت‌الله ایمانی ادامه داد: تا امروز مسئولان و جریانی که کار به عهده آن‌ها است، به این باور نرسیده‌اند که باید فضای دسترسی را برای عامه مردم اعم از مجاور و زائر فراهم کنند و موانع فراوانی سر راه آن دارد خودنمایی می‌کند.

وی تصریح کرد: همگان باید به این خودباوری برسند که سومین حرم اهل بیت(ع) یک اولویت بسیار مهم در استان فارس و منطقه جنوب کشور است.

آیت‌الله ایمانی تاکید کرد: تلاش می‌کنند تا استان فارس در ابعاد مختلف به عنوان یک استان امنیتی مطرح کنند یعنی اولویت به مسائل امنیتی دهند و مسائل عمرانی، رفاهی و معیشتی و غیره دیگر اولویت لازم را پیدا نکنند و این‌ها یک لطمه به فارس است و فارس در خور این اتهامات نیست.