امام جمعه نجف اشرف بیان داشت که دشمنان جنگ نرمی علیه دین، مرجعیت و اخلاق در عراق آغاز کرده‎اند.

به گزارش شیعه پرس؛ حجت الاسلام سید محمد صدرالدین قبانچی امام جمعه نجف اشرف در خطبه‎های نماز جمعه این هفته که در حسینیه فاطمه کبری برگزار شد، بر ضرورت دوری از خرید و فروش آرای انتخاباتی تاکید کرد و بیان داشت که طبق آنچه که مرجعیت عالی عراق فتوا داده است، خرید و فروش آرای انتخاباتی حرام است.

وی افزود: جریان‎های تروریستی و عناصر مخفی وابسته به آن‎ها با هدف ایجاد خلل در برگزاری انتخابات و شکست روند سیاسی عراق درپی انجام اقدامات تروریستی در این کشور هستند.

امام جمعه نجف تصریح کرد: دولت باید با اقدامات عناصر مخفی مبارزه کند و مردم نیز هر گونه حرکت و اقدام مشکوکی را سریعا به مسؤولان ذی ربط اطلاع دهند.

وی خواستار برگزاری انتخابات به صورت شفاف و همراه با عدالت شد و اظهار داشت: مسؤولان برگزاری انتخابات نباید تحت تاثیر فشارهای جریان‎های مختلف قرار گیرند و باید مراقب نفوذ عناصر فاسد و بعثی در انتخابات باشند.

حجت الاسلام قبانچی خاطرنشان کرد: عراق امروز در جنگ نرمی علیه دین، مرجعیت، اخلاق و نابود کننده اراده و برنامه‎های انتخاباتی قرار دارد.

وی با بیان اینکه خداوند یاری رسان کسانی است که به او ایمان آورده است، عنوان کرد: ملت عراق در جنگ نظامی دشمنان را شکست داد و اجازه نداد که آنان به اهداف شوم خود دست پیدا کنند. ارتباط با دین، مرجعیت، حوزه، ائمه اطهار (ع)، ارزش‎های اخلاقی و انسجام اجتماعی و ارتباط با اراده سیاسی از عوامل اساسی در پیروزی نظامی بر دشمنان بود.

بیشتر بخوانید.....
وحدت لازمه ثبات و اقتدار نظام اسلامی است