سفارت آمریکا در ترکیه با انتشار جملاتی انتقاد آمیز از رئیس جمهور و وزیر خارجه این کشور در مورد آزادی مطبوعات، به طور ضمنی از دولت ترکیه انتقاد کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از حریت، سفارت آمریکا در ترکیه، با انتشار پیامی از سوی «باراک اوباما» و «جان کری» در حساب توییتری خود، به شکلی غیر مستقیم از آزادی مطبوعات در این کشور انتقاد کرد.

در توئیت اول منتشر شده از سوی این سفارت با اشاره به بیانیه «کری» که در تاریخ ۲۸ ژانویه سال جاری منتشر شده بود، آمده است: تعهد به روزنامه نگاری و بازتاب حقایق جرم نیست. بلکه نشان افتخار است. این یعنی (ارائه) خدمات عمومی.

همچنین در توئیت دوم این سفارت آمده است: کشوری که مطبوعات آزاد و مستقل ندارد، چیزی برای به خود بالیدن، آموزش و راهی برای بهره برداری از پتانسیل هایش نیز ندارد.

این سفارت همچنین در ادامه توئیت هایش، جمله ای از «اوباما» نقل کرده که با هشتگ «آزادی مطبوعات» می گوید: صدا بخشیدن به بی صدایان، بی عدالتی را دور کرده و رهبرانی چون من را مسئولیت پذیر خواهد کرد.

گفتنی است، اختلافات میان دولت های آنکارا و واشنگتن در پی دستگیری گسترده و تعطیلی مطبوعات در ترکیه طی چند ماه اخیر بالا گرفته است.