کی از مسئولان ارتش کویت رزمایش مشترک این کشور با آمریکا در سال آتی میلادی در زمینه تبادل تجربیات و آمادگی کامل این کشور برای مواجهه با هرگونه حادثه غیرمنتظره‌ای را با اهمیت دانست.

به گزارش پرس شیعه به نقل از نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، احمد عبدالوهاب العمیری، معاون رئیس ستاد مشترک ارتش کویت در سخنرانی که در اولین نشست برنامه‌ریزی برای رزمایش مشترک با آمریکا در سال آتی میلادی داشت، رزمایش “تعیین سرنوشت” سال ۲۰۱۷ را در تبادل تجربیات و امکانات و نیز آمادگی کامل مسئولان دولت کویت جهت مقابله با هرگونه حادثه غیرمنتظره با اهمیت دانست.

العمیری در این سخنرانی اظهار داشت، در رزمایش مذکور که پنج روزه خواهد بود کارگاه‌هایی برای تعیین برنامه‌هایی مشترک جهت اجرای رزمایش در ماه مارس ۲۰۱۷ تشکیل می‌شود. خلبان رابرت ویلیامز، رئیس دفتر همکاری‌های نظامی آمریکا نیز در این نشست ضمن قدردانی از میزبانی دولت کویت، تاکید کرد: این نشست مرکز ثقل و سنگ بنای رزمایش مارس ۲۰۱۷ است.

ویلیامز در ادامه از تلاش‌های دولت کویت برای برگزاری این رزمایش با استفاده از تمامی امکانات تشکر کرد.

این رزمایش مشترک کویت و آمریکا یکی از بزرگترین تمرینات نظامی و استراتژیک در سطح منطقه و جهان است که با هدف تبادل تجربیات در زمینه مدیریت عملیات‌ها، هماهنگی و همکاری در مسائل مختلفی چون بحران‌ها، بلایای طبیعی، حملات موشکی و مبارزه با تروریسم در مارس سال آتی میلادی برگزار خواهد شد.

قرار است در این رزمایش ارتش، وزارت کشور، گارد ملی، اداره کل آتشنشانی، وزارت رسانه، اداره کل گمرک، وزارت نفت و شرکت‌های وابسته به آن، وزارت برق، وزارت خارجه، وزارت اوقاف و امور اسلامی، وزارت بهداشت و وزارت حمل و نقل کویت در کنار هیات‌هایی از کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و آمریکا حضور داشته باشند.