معاون تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه اصفهان از برگزاری دومین همایش کشوری اخلاق حوزه علمیه به همراه تبیین سیره اخلاقی آیت الله بهجت (ره) با حضور آیت‌الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در اصفهان خبر داد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از تسنیم؛ حجت‌الاسلام والمسلمین حسین مؤمنی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اصفهان اظهار داشت: دومین همایش کشوری اخلاق حوزه علمیه به همراه تبیین سیره اخلاقی آیت الله بهجت(ره) با سخنرانی آیت‌الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران و حجت‌الاسلام شیخ جعفر ناصری و با حضور علما و فضلای سراسر کشور در سالن اهل‌بیت(ع) اصفهان برگزار می‌شود.

وی افزود: این همایش به همت معاونت تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه اصفهان و با همکاری مرکز تخصصی اخلاق به صورت سالیانه برگزار می‌شود که دومین دوره آن در روز پنج‌شنبه ۹ اردیبهشت در ۲ بخش نشست تخصصی و همایش اصلی در اصفهان برگزار می‌شود.

معاون تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه اصفهان بیان کرد: نشست تخصصی از ساعت ۸ الی ۹:۳۰ دقیقه و با حضور حجج اسلام محمد عمومی و سلطانی برگزار می‌شود که در آن موضوعات اخلاق انقلابی و تبیین سیره آیت‌الله بهجت تشریح می‌شود.

وی با بیان اینکه در حدود ۱۰۰ مقاله از سراسر کشور به این همایش ارسال شده است، گفت: این مقالات در ۲۰ موضوع با محوریت مسائل اخلاقی از جمله فضاهای مجازی و تأثیر آن بر اخلاق، چالش‌های پیش روی مسائل اخلاقی در دنیای معاصر، اهمیت اخلاق در دنیای مدرن، آسیب شناسی مسائل اخلاقی، تبیین سیره اخلاقی آیت‌الله بهجت و … ارائه شده است.

حجت‌الاسلام مؤمنی تصریح کرد: در بخش ارائه مقالات، ۳ مقاله برتر در ۲ بخش اساتید و طلاب انتخاب و تقدیر می‌شود، همچنین از تعدادی از تازه‌های کتب اخلاقی حوزه علمیه در این همایش رونمایی می‌شود.