چارلز کاچ از بزرگترین سرمایه داران آمریکایی و طرفدار سرسخت محافظه کاران این کشور، اظهارات دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان مبنی بر جلوگیری از ورود مسلمانان به خاک آمریکا را طرز تفکری هیولاوار و یادآور سیاست های آلمان نازی خواند.

به گزارش پرس شیعه؛ چارلز کاچ یکی از دو برادر میلیارد آمریکایی و حامی محافظه کاران حزب جمهوریخواه در گفت وگو با شبکه خبری ای بی سی، ترامپ نامزد پیشرو حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را مورد انتقاد شدید قرار داد و طرح پیشنهادی او مبنی بر ثبت نام از همه مسلمانان مقیم آمریکا به منظور جاسوسی و زیر نظر گرفتن آن ها را برخوردی هیولاوار توصیف کرد.
وی افزود: همانطور که در زمان طرح پیشنهاد جلوگیری از ورود مسلمانان به آمریکا از سوی نامزد جنجالی جمهوریخواهان گفته است، این پیشنهاد در تضاد کامل با نگاه مردم آمریکا با اقلیت های مذهبی بوده و ضد همه ارزش ها و باورهای آمریکایی محسوب می شود.
ترامپ در یکی از مصاحبه های خود گفته بود که در صورت ورود به کاخ سفید، طرح ایجاد یک انباره اطلاعاتی در مورد مسلمانان آمریکایی را اجرا خواهد کرد.
وی بعدها با انکار این اظهارات خود، مدعی شد که این حرف را گزارشگری که با او مصاحبه کرده از جانب او گفته است.
چارلز کاچ محافظه کار در این گفت وگو همچنین اظهار کرد که ‘یک کلینتون دیگر’ را به یکی از نامزدهای جمهوریخواه این کشور برای ورود به کاخ سفید ترجیح می دهد.