منتخب خبرگان رهبری با بیان این که حوزه علمیه در خط مقدم قرار دارد گفت: حوزه باید از کیان دین در دوران غیبت دفاع کند و حوزه‌ای می‌تواند در برابر این همه شیطان دفاع کند که قدرتمند باشد و حوزه‌ای قدرتمند است که سرمایه علمی‌اش بالا باشد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام و المسلمین حسینی خراسانی دوشنبه شب در مراسم بزرگداشت آیت الله اعتمادی در مدرسه حقانی قم با بیان اینکه آیت الله اعتمادی یک عالم، معلم، استاد شایسته و لایق حوزه بود، گفت: علمای دین اهمیت بسیاری در عصر غیبت دارند و در روایات متعددی اهمیت و جایگاه مهم، تأثیرگذار و تعیین کننده آنها در دوران غیبت بیان شده است.

وی با اشاره به روایتی از امام جواد(ع) بیان کرد: امام جواد(ع) فرمودند: «من تکفل بأیتام آل محمد المنقطعین عن إمامهم، المتحیرین فی جهلهم، الاسراء فی أیدی شیاطینهم و فی أیدی النواصب من أعدائنا فاستنقذهم منهم و أخرجهم من حیرتهم و قهر الشیاطین برد وساوسهم و قهر الناصبین بحجج ربهم و دلیل أئمتهم لیفضلون عند الله تعالى على العباد بأفضل المواقع بأکثر من فضل السماء على الأرض و العرش و الکرسی و الحجب على السماء و فضلهم على هذا العابد کفضل القمر لیله البدر على أخفى کوکب فی السماء»؛ هر کس متکفل (راهنمائی و تربیت) ایتام آل محمد شود که دسترسی به امامشان ندارند و در جهلشان سرگردانند و اسیر در دست شیاطین هستند و گرفتار دشمنان ناصبی ما هستند و آنها را از دست نواصب و شیاطین نجات دهد و از حیرت و سرگردانی و جهالت خارج کند و هجمه‌های شیاطین (بر ضد اهلبیت (علیهم السلام)) را مقهور کند و نواصب را بوسیله حجت‌های خداوند مقهور کند و آنچه که از أئمه (علیهم السلام) برای اثبات امامت و حقانیت اهل بیت (علیهم السلام) است را بیان کند، اینچنین فردی در نزد خداوند، بالاترین مقام و ارزش را دارد و در مقام مقایسه با دیگر بندگان، مانند فضیلت آسمان است بر زمین و مانند برتری مقام عرش و کرسی و حجب است بر آسمان. برتری این شخص بر شخص عابد، مانند برتری ماه شب بدر است بر مخفی‌ترین و کم‌نورترین ستاره آسمان.»

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: در این دوران، خطری که در روایات مطرح شده، مشخصا از ناحیه گروهی است موسوم به نواصب که تحت حمایت‌های ابلیس و عفریت های ابلیسی قرار دارند.

وی عنوان کرد: در روایت داریم که شدیدتر، خسارت‌بارتر و غم‌انگیزتر از یتیمی که پدر از دست داده، یتیمی کسانی است که دسترسی به وجود مقدس امام زمانشان ندارد و دچار حیرت و غربت هستند.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی خراسانی گفت: در روایات بیان می شود که در عصر غیبت یک گروه پلید و با یک فکر پلید به جان شیعه افتاده و هیچ رحمی نسبت به شیعه، ناموس شیعه و فرهنگ شیعه ندارد.

وی ادامه داد: نواصب کسانی هستند که اگر بتوانند، کیان تشیع را نابود می‌کنند و در این میان قدرت و نیرویی که شیعه محروم از دسترسی به وجود مقدس امام را در برابر شیاطین حفظ می‌کند، علما هستند.

استاد حوزه علمیه با اشاره به حدیثی از امام هادی(ع) گفت: امام هادی(ع) فرمودند : لَولا مَن یَبقى بَعدَ غَیبَهِ قائمِنا علیه ‏السلام مِنَ العُلَماءِ الدّاعینَ إلَیهِ ، و الدالّینَ عَلَیهِ ، و الذابّینَ عَن دینِهِ بِحُجَجِ اللّه‏ِ ، و المُنقِذینَ لِضُعَفاءِ عِبادِ اللّه‏ِ مِن شِباکِ إبلیسَ و مَرَدَتِهِ ، و مِن فِخاخِ النَّواصِبِ ، لَما بَقِیَ أحَدٌ إلاّ ارتَدَّ عَن دینِ اللّه‏ِ و لکنهم الذین یمسکون ازمه قلوب ضعفآء الشیعه کما یمسک صاحب السفینه سکانها ، اولئک هم الأفضلون عند الله عزو جل؛ اگر بعد از غیبت قائم ما علیه ‏السلام نبود وجود علمایى که به سوى او مى‏‌خوانند و به وجود او رهنمون مى‏‌شوند و با حجت‌هاى الهى از دین او دفاع مى‏‌کنند و بندگان ناتوان خدا را از دام‌هاى ابلیس و پیروان او مى‏‌رهانند و از دام های ناصبی‌ها نجات بخشند کسی در دین خدا پا برجا نمی‌ماند و همه مرتد می‌شدند، ولی آنان رهبری دل‌های شیعیان ضعیف را با قدرت در دست می‌گیرند و حفظ می‌کنند، چنان که ناخدای کشتی، سکان و فرمان کشتی را نگاه می‌دارد؛ آنان نزد خدا والاترین انسان‌ها هستند.»

وی ابراز داشت: امروز جریان‌های خبیثی مانند طالبان، داعش و القاعده، جریان‌هایی هستند که ائمه(ع) نسبت به خطر آنها هشدار داده‌اند.

امروز اسلام، قرآن و پیامبر(ص) در غربت هستند

حجت الاسلام و المسلمین حسینی خراسانی بیان کرد: امروز اسلام، قرآن و پیامبر(ص) در غربت هستند؛ هیچ مظلومیتی بالاتر از این نیست که یک گروه بی هویت و پلید ،نام پیامبر(ص) را بر پرچم سیاه پر نکبتشان نقش بسته است و به نام او زشت‌ترین جنایت‌های تاریخ را انجام می‌دهد.

وی با بیان اینکه امروز امام صادق(ع) در غربت است، گفت: امروز شبکه‌های ماهواره‌ای از هر سو به مولایمان امام صادق(ع) حمله می‌کنند و ما باید از خودمان بپرسیم که برای دفاع از امام صادق(ع) چه کرده‌ایم.

در دفاع از امام صادق علیه السلام چه کرده ایم؟

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه شما طلبه‌ها باید قدر این را بدانید که طلبه شده‌اید، گفت: حالا که ما به شاگردی مکتب امام صادق(ع) و سربازی امام زمان(عج) مفتخر شده‌ایم باید این سؤال را از خود بپرسیم که در عصر غیبت، برای امام صادق(ع) چه کاری انجام داده‌ایم و چه کاری باید انجام دهیم.

وی بیان کرد: حوزه علمیه قم و مسئولین حوزه‌های علمیه، امروز رسالت بزرگی بر عهده دارند و آن تربیت طلبه‌هایی است که بتوانند در دوران غیبت از اسلام دفاع کنند.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی خراسانی تصریح کرد: ارتش، سپاه، بسیج، دولت، نهادها و سازمان‌ها همگی در خدمت اسلام هستند و باید از همه تقدیر کرد ولی در دفاع از هویت اسلام، حوزه علمیه در خط مقدم قرار دارد.

منتخب خبرگان رهبری گفت: علمای بزرگی مانند آیت‌الله اعتمادی، هم خوب وظیفه خود را شناختند و هم خوب به وظیفه خود عمل کردند؛ تربیت شاگردان بسیاری که در سراسر کشور و بلکه دنیا شیعه را از این شیاطین حفظ می‌کنند، اجر بسیاری دارد.

استاد حوزه افزود: حوزه باید از کیان دین در دوران غیبت دفاع کند و حوزه‌ای می‌تواند در برابر این همه شیطان دفاع کند که قدرتمند باشد و حوزه‌ای قدرتمند است که سرمایه علمی‌اش بالا باشد.