یک جوان هلندی با حضور در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) و ادای شهادتین، به دین مبین اسلام و مذهب حقه شیعه مشرف شد.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید علی اصغر دستغیب، در این مراسم گفت: اینکه گفته می شود اسلام دین باقی و جاودانه است، به دلیل آن است که قرآن بر انجیل و تورات برتری دارد و این دو کتاب آسمانی در طول تاریخ تحریف شده اند، اما قرآن پس از گذشت سال ها همچنان همان کلام الهی و جاودانه بوده و خواهد ماند. پس ما عقیده داریم که دین اسلام کامل ترین است چون کلام خداوند ویک اصل جاودانه است.

وی با بیان اینکه هرفردی که ادعای اسلام کرد ممکن است مسلمان باشد یا نباشد، افزود: امروز نمونه هایی از اسلام راستین را می توان در ایران اسلامی و برخی دیگر از کشورهای اسلامی دیگر جستجو کرد. همچنین در مقابل، کسانی هستند که داعیه اسلام دارند، اما هیچ بویی از اسلام نبرده اند که نمونه آن گروهک تکفیری و تروریستی داعش می باشد که مدعی اند اعمال و جنایات آنها الهام گرفته از اسلام است، در حالی که دروغ می گویند چون واقعیت اسلام را باید در الگوهای اصلی آن از جمله مکتب پیامبر بزرگوار اسلام و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و شیعه ایشان بودن جستجو کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه در دین مسیحیت هم عده ای به آئین مسیحت عمل می کنند و عده ای هم نه، ابراز داشت: همان هایی که عمل می کنند، چون اصالت دینشان از دست رفته است دیگر نمی توانند اعتباری داشته باشند که این مهم ترین تفاوت اسلام و مسیحیت است.

آیت الله دستغیب همچنین با تبریک به این جوان هلندی شهادتین را برای او قرائت و افزود: در شهادتین به وحدانیت، یگانگی خدا و رسالت حضرت محمد مصطفی (ص) و ولایت امیرالمومنین علی (ع) گواهی می دهیم.

این جوان هلندی پس از روی آوردن به دین مبین اسلام، گفت: ابتدا در کشورم تصویر مناسبی از دین اسلام نداشتم، اما با دیدن مسلمانان کشورم ترغیب شدم برای حقیقت یابی به کشورهای اسلامی از جمله ایران سفر کنم تا با حقیقت اسلام آشنا شوم.

وی افزود: بعد از اینکه دوسال پیش به ایران سفر کردم، تفکرات من نسبت به اسلام و مسلمانان تغییرکرد و متوجه شدم که شیعه دیدگاهش برتر است و شیعیان مهربان تر از برخی فرق دیگر اسلامی هستند و در نهایت، با مطالعه و تحقیق، راغب به گرایش به دین مبین اسلام شدم.

این جوان هلندی در پاسخ به سئوال حضرت آیت الله دستغیب مبنی بر اینکه چه چیزی سبب شد که اسلام را ترجیح دادید؟ گفت: “در همان مسیحیت هم آدم مذهبی نبودم، اما با دیدن اتحاد بین مسلمانان و سفر به ایران و دیدن نحوه زندگی مسلمانان به خصوص شیعیان، احساس آرامش کردم و به اسلام علاقه مند شدم.

براساس این گزارش، از ابتدای امسال تاکنون سه نفر با حضور در حرم مطهر شاهچراغ(ع) و در حضور آیت الله سید علی اصغر دستغیب، تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی(ع)، به دین مبین اسلام و مذهب شیعه امامیه مشرف شده اند.