مشاور بشار اسد رئیس جمهور سوریه در دیدار با ریچارد بلاک سناتور جمهوریخواه آمریکایی ملت ها را بزرگترین آسیب دیدگان تروریسم برشمرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از سانا، «بثینه شعبان» مشاور سیاسی و رسانه ای رئیس جمهور سوریه اظهار داشت که ملت ها بیشترین آسیب بیننده تروریسم هستند و مبارزه با این پدیده به نیت راستین و همکاری بین کشورها و فشار به رژیم های صادرکننده تروریسم همچون سعودی و ترکیه برای توقف حمایت مالی و تسلیحاتی از تروریست ها نیاز دارد.

شعبان تاکید کرد که پدیده تروریسم خطری برای تمام جهان بشمار می رود و به همین دلیل دولت ها باید برای ریشه کنی آن با یکدیگر همکاری نمایند.

وی در دیدار با «ریچارد بلاک» سناتور جمهوری خواه مجلس سنای آمریکا بر اهمیت اطلاع مستقیم مسئولان و نمایندگان ملت های جهان از حقیقت موجود بر روی زمین به دور از هرگونه تحریف رسانه ای تاکید کرد.

شعبان همچنین از بلاک بخاطر مواضعش در حمایت از مردم سوریه و فهم حقایق موجود در سوریه علیرغم تمام تحریف های رسانه ای تشکر کرد.

از سوی دیگر بلاک نیز تصریح کرد که در تمام طول بحران سوریه سعی کرده است به دولت آمریکا نسبت به سرانجام حمایت نظامی از تروریست ها و مزدوران برخی کشورها در پوشش های مختلف هشدار دهد.

وی همچنین بر اهمیت همکاری بین موسسات رسانه ای و سیاسی به منظور آگاهی مردم آمریکا از حقیقت آنچه در سوریه و منطقه می گذرد تاکید کرد.