وزیر دفاع گفت: راهبرد نظام سلطه به ویژه آمریکا، تضعیف کشورهای منطقه و فعال‌سازی شکاف ها و اختلافات قومی، مذهبی و مرزی است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، سردار حسین دهقان وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران و سیران اوهانیان وزیر دفاع جمهوری ارمنستان که برای شرکت در کنفرانس امنیت بین المللی مسکو به روسیه سفر کرده اند در حاشیه این کنفرانس با یکدیگر ملاقات و پیرامون مسائل دو جانبه و منطقه ای گفتگو کردند.

سردار دهقان در این ملاقات با اشاره به سیاست جمهوری اسلامی ایران که مبتنی بر همکاری و توسعه مناسبات با کشورهای دوست به خصوص کشورهای همسایه است، گفت: ارمنستان می تواند به حفظ ثبات و امنیت منطقه کمک کند.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران، تضعیف کشورهای منطقه و فعال سازی شکاف ها و اختلافات قومی، مذهبی و مرزی را از راهبردهای نظام سلطه به ویژه آمریکا برای ایجاد ناامنی، تنش و جنگ ذکر کرد و افزود: امروز جریان های تروریستی با پشتوانه آمریکا، اسرائیل و برخی کشورهای نادان در منطقه، بحران های بزرگی را رقم زده است.

وی گفت: ما اعتقاد راسخ داریم که حل بحران های بزرگ به ویژه تروریسم جزء در سایه تعامل و همکاری کشورهای منطقه امکان‌پذیر نیست.

سیران اوهانیان وزیر دفاع ارمنستان نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از ملاقات با وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران و مناسبات خوب و حسنه میان دو کشور، تصریح کرد: ایران کشوری بزرگ و با تمدن دیرینه و فرهنگ غنی است که نقش منحصر به فرد و بزرگی در استقرار امنیت، ثبات و صلح در منطقه دارد.

وی با قدردانی از تحرک سازنده و اهتمام ویژه جمهوری اسلامی ایران به ویژه شخص سردار دهقان در برقراری آتش‌بس و صلح در قفقاز تأکید کرد: بدون ایران و روسیه نمی‌توان به بحران های منطقه پایان داد و ما مواضع جمهوری اسلامی ایران را در مقابله با این بحران ها کاملاً تأیید می‌کنیم.

در پایان این ملاقات دو طرف بر حفظ ارتباط و تداوم گفتگو های سازنده در راستای حفظ صلح و آرامش تأکید کردند.