حجت‌الاسلام شهیدی معاون رئیس جمهوری اسلامی ایران و رئیس بنیاد شهید که به لبنان سفر کرده است با دبیرکل حزب الله دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از رسانه ها، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان دیدار و گفت‌وگو کرد.

دبیرکل حزب الله لبنان در این دیدار با تشکر از جمهوری اسلامی ایران به دلیل حمایت‌های بی شائبه از جریان مقاومت تأکید کرد: ایجاد گروه‌های تکفیری موجب شده که اسلام در معرض خطر قرار گیرد چون این گروه‌ها برای تقسیم و تضعیف دنیای اسلامی، ایجاد و تقویت شدند ولی این نکبت، گریبان حامیان آن و آنان که چنین چیزی را ساخته‌اند، خواهد گرفت.

سید حسن نصرالله رژیم صهیونیستی را دشمن بزرگ دنیای اسلام خواند و گفت: نباید خطر رژیم اشغالگر اسرائیل را به فراموشی سپرد و تنها گزینه دنیای اسلامی برای مبارزه با دشمنان ادامه این راه است.

حجت الاسلام والمسلمین شهیدی نیز بر ادامه راه مقاومت تأکید کرد و گفت: راه مقاومت اسلامی لبنان تنها راه پیروزی است و سیاست جمهوری اسلامی حمایت از این راه مقدس است. شهدای اسلام نیز این مسیر را برگزیدند و حمایت از اهداف مقاومت پیروی از شهدا است.

معاون رییس جمهور با تأکید بر ضرورت شناخت دشمن اصلی جهان اسلام ادامه داد: دشمن اصلی رژیم صهیونیستی است و مبارزه با جریان‌های تکفیری تروریستی نیز در ادامه مبارزه با این رژیم غاصب است زیرا اهداف این رژیم با ایجاد و رشد جریان‌های تکفیری تأمین شده است.

وی در ادامه با تمجید از نقش مقاومت اسلامی لبنان در مبارزه با گروه‌های تکفیری تروریستی خاطرنشان کرد: علی رغم خواست برخی حکام در منطقه جریان مقاومت اسلامی در لبنان امروز به الگو تبدیل شده است و تجربه ملت در اخراج نیروهای رژیم اشغالگر صهیونیستی از خاک لبنان یک پیروزی بزرگ و عبرت آمیز است.