۲ زن دانمارکی که تابلو‌های ضداسلامی را جمع آوری کرده‌ بودند تهدید به مرگ شدند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از cphpost.dk، دو زن دانمارکی در شبه جزیره یوت‌لاند این کشور که تابلو‌های ضداسلامی را جمع آوری کرده‌ بودند به مرگ تهدید شدند.

استین هولم و سیگنه مارگارد رون، دو شهروند در شمال شبه جزیره یوت‌لاند هستند که پس از گذاشتن تصاویری از خودشان هنگام جمع آوری تابلوهای ضداسلامی در صفحات اجتماعی و اشتراک ناخواسته آن در صفحه فیس بوک شاخه حزب راستگرا، تهدید به مرگ شدند. آن‌ها بر این باورند که اعضای شاخه حزب سیاسی راستگرا در دانمارک در پس پرده نصب این تابلوها قرار دارند و آن‌ها حتی به صورت آشکارا اعلام کرده‌اند که جریمه نصب این تابلوها را نیز متقبل می‌شوند.

ماجرا از این قرار بود که در آخر هفته گذشته این دو زن، داوطلب جمع آوری و برداشتن سه تابلوی ضداسلامی شدند که در نزدیکی مرکز آسایشگاهی در یوت‌لاند نصب شده بودند و سپس تصاویری از این اقدام خود را در شبکه اجتماعی‌شان به اشتراک گذاشتند. در این تابلوها به مخاطب القا می شد که مسلمانان، تروریست هستند. این دو زن که چنین برخوردی را نژادپرستانه توصیف می‌کنند تصمیم به برداشتن تابلوها گرفتند.

استین هولم در این باره گفت: ما تصمیم گرفتیم به آنجا رفته و تابلوها را برداریم زیرا به نظر ما این تابلوها مایه خجالت بودند. اما روز دوشنبه یکی از دوستانم به من خبر داد که تصاویر خصوصی ما روی یک صفحه ضداسلامی به اشتراک گذاشته شده‌اند. و اعضای این گروه شروع به فرستادن کامنت‌های خصومت آمیز و توهین آمیز علیه ما کرده و حتی ما را تهدید به گردن زدن کردند. ما حتی پیامک‌های تهدید آمیز نیز روی گوشی همراهمان دریافت کرده‌ایم.

هولم درباره ناتوانی پلیس در این واقعه می‌گوید: هرچند ما پس از این جریان با پلیس تماس گرفتیم اما متاسفانه کار زیادی از آن‌ها ساخته نیست. پلیس به ما گفته که این طرز صحبت کردن در شبکه‌های اجتماعی مرسوم و معمولی است و کار زیادی نمی‌توان علیه آن انجام داد.