آزمون رشته های تخصصی حوزه های علمیه، همزمان با قم، در سایر مراکز استانی، دهم اردیبهشت ماه برگزار می شود.

به گزارش پرس شیعه؛ رشته های تخصصی، شاخه هایی از علوم اسلامی هستند که نیاز امروز جامعه، توسعه و تقویت آنها را می طلبد این رشته ها که هر یک سابقه ای دیرین در تلاش های علمی حوزه و حوزویان دارند هم پای علم اصیل و ممتاز فقه همواره مورد توجه عالمان جامع اندیش حوزه ­ها بوده ­اند. در عصر حاضر، تکثر علوم و انبوه شبهات و نیازها قابل انکار نیست.

بر این اساس و با توجه به تأکیدات بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی(قدس ­سره) و رهبر عالیقدر انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای و با عنایت مراجع معظم و زعمای حوزه و نیز با همت شورای عالی و مدیریت حوزه بیش از ۲۰ سال است که رشته های تخصصی در حوزه پاگرفت تا به تربیت فضلایی اندیشمند و مدرسان و پژوهشگرانی ارزشمند در رشته ­های متعدد علوم اسلامی بپردازد.

در این بین نقش و تلاش خالصانه مسئولان واحدهای آموزش تخصصی به خصوص مدیران آنها ستودنی است.

رویکرد مثبت طلاب جوان و گسترش روزافزون رشته های تخصصی مسئولیت تصمیم گیرندگان و تصمیم سازان حوزوی در امور مربوط به این رشته ها را سنگین تر می کند.

بر اساس این گزارش: جمعه ۱۰ اردیبهشت ماه جاری آزمون متمرکز رشته های تخصصی همزمان با قم در ۱۴ مرکز آزمونی دیگر در کشوربرگزار می شود.

آزمون سطح۲ در قم واقع در صحن جدید مسجد امام حسن عسکری (ع) و آزمون سطح ۳ در شبستان نجمه خاتون حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار می گردد.

خاطرنشان می شود: توزیع کارت آمتحانی نیز از ۷ اردیبهشت آغاز شده و تا روز آزمون ادامه دارد که داوطلبان برای دریافت کارت آزمون ورود به جلسه، باید به سایت مدیریت امور مراکز تخصصی به نشانی http://mt.ismc.ir مراجعه کنند.