وزیر دفاع روسیه گفت: مبارزه با تروریسم نیاز به عزمی راسخ در سطح منطقه ای و بین المللی دارد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از خبرگزاری «افق»، «سرگئی شایگو» وزیر دفاع روسیه در صحبت های خود علاوه بر مشکلات امنیتی جهان و افزایش گروه های تروریستی درمنظقه و جهان هشدار داد تا برای نابودی گروه های تروریستی و تروریسم همکاری منطقه ای و بین المللی ادامه خواهد یافت.

دیروز پنجمین کنفرانس بین المللی امنیت جهانی با حضور«حامد کرزای» رییس جمهور پیشن افغانستان و «معصوم استانکزی» سرپرست وزارت دفاع افغانستان با هدف مبارزه با تروریسم در پایتخت روسیه برگزار گردید.

سرگئی شایگو با اشاره به افزایش سطح همکاری های میان وزارت دفاع روسیه و افغانستان افزود: پایه و اساس قانونی روابط نظامی-فنی میان دو کشور را گامی مهم برای از بین بردن تروریستها و برقراری صلح در افغانستان دانست.

معصوم استانکزی سرپرست وزارت دفاع افغانستان باسرگئی شایگو وزیر دفاع روسیه در حاشیه این کنفرانس دیدار و خواستار همکاری های بیشتر نظامی روسیه و افغانستان شد.

در دیدار مقامات ارشد نظامی دو کشور روسیه و افغانستان برای مبارزه با تروریسم بین المللی خواستار تشکیل کمیته توسعه همکاری های نظامی شدند.

در این نشت معصوم استانکزی سرپرست وزارت دفاع افغانستان درباره آموزش افسران افغانستان در روسیه، تبادل اطلاعات امنیتی دوجانبه صحبت کرد و این موضوع مورد استقبال سرگئی شایگو وزیر دفاع روسیه قرار گرفت.

در پایان این نشست درباره تشکیل کمیته توسعه همکاری های نظامی بین افغانستان و روسیه نیز توافق به عمل آمد.

نمایندگان سایر کشورها نیز در این کنفرانس درباره توسعه همکاری های نظامی به منظور تقویت مسائل امنیتی و امنیت جهانی در اروپا،آسیا، اقیانوس آرام و آسیای مرکزی بحث و تبادل نظر کردند.

در این کنفرانس وزرای دفاع و هیئت هایی از سازمان های نظامی ۸۰ کشور جهان، نمایندگان جامعه متخصصان و جامعه های علمی و همچنین مدیران سازمان های بین المللی،سازمان ملل متحد، شورای امنیت،سازمان همکاری کشورهای مشترک المنافع و سازمان صلیب سرخ جهانی شرکت کردند.

کنفرانس با سخنرانی «نیکلای پاتروشف» دبیر شورای امنیت ملی روسیه، سرگئی شایگو وزیردفاع روسیه و سرگئی لاوروف وزیر امورخارجه روسیه شروع شد.