نماینده ویژه پاکستان در سازمان ملل تاکید کرد حل مسئله افغانستان و رفع مناقشات هند و پاکستان از طریق دیپلماتیک امکان پذیر است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روزنامه «نوای وقت»، «ملیحه لودی» نماینده ویژه پاکستان در سازمان ملل در دانشگاه هارواد آمریکا گفـت: حل مسئله افغانستان و نیز رفع مناقشات هند و پاکستان از طریق دیپلماتیک امکان پذیر است. پاکستان خواستار انجام مذاکرات و حل مسائل دوجانبه خود با هند است.

وی در ادامه افزود: پاکستان سیاست خارجی هم جانبه را دنبال می کند. بهبود رونق اقتصادی و مبارزه با تروریسم از اولویت های سیاست داخلی پاکستان است. اسلام اباد با آمریکا و چین روابط تاریخی و خوبی دارد.

وی در جوابی سوالی در مورد اظهارات «اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان در مورد پاکستان گفت: حل مسئله افغانستان برای برقراری امنیتی پایدار در منطقه از طریق مذاکرات لازم است. مسئله افغانستان تنها از طریق مذاکرات امکان پذیر است. حضور نیروهای نظامی ناتو در ۱۴ سال گذشته به حل مسئله افغانستان کمک نکرده است.

وی با اشاره به کریدور اقتصادی چین و پاکستان اعلام کرد: کردیدور اقتصادی چین و پاکستان می تواند به بهبود وضع معیشتی و اقتصادی منطقه کمک کند و از سویی دیگر امنیت را در منطقه فراهم سازد.

لازم به ذکر است «اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان در روزهای اخیر به پاکستان هشدار داد و گفت: پاکستان باید در مبارزه با تروریسم مسئولانه عمل کند. اگر پاکستان در تعهدات خود برای انجام مذاکرات صلح در افغانستان عمل نکند افغانستان از اسلام آباد به سازمان ملل شکایت خواهد کرد.