نماینده ویژه اوباما در امور افغانستان و پاکستان اعلام کرد: پاکستان هیچ گونه اقدامی در مقابله با گروههای تروریستی از جمله شبکه حقانی انجام نداده است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از آژانس خبری «پژواک»، «ریچارد اولسون»، نماینده ویژه رئیس جمهور آمریکا در امور افغانستان و پاکستان گفت: پاکستان در برابر گروه هاى تروریستى به ویژه در مقابل «شبکه حقانی» هیچ نوع اقدامى نکرده است.

وی در ادامه افزود: پاکستان در مقابل گروه هاى تروریستى که باعث ایجاد تهدید برای کشورهاى همسایه شده اند، هیچ اقدامى انجام نداده است، حالا وقت آن رسیده که پاکستان با جدیت در مقابل گروه هاى مذکور اقدامات شدیدی انجام دهد.

وی در سخنانى به اعضاى کمیسیون کنگره آمریکا گفت: کشورش، موضوع اقدامات پاکستان علیه گروه حقانى را مطرح کرده است. پاکستان باید تعهد نماید در مبارزه با تمام گروههای تروریستی هیچ گونه تبعیضی قائل نشود.

این در حالی است که نمایندگان کنگره آمریکا در تصمیمی با طرح فروش جنگنده های «اف۱۶» به پاکستان مخالفت کرده اند. قرار بود که آمریکا در راستای مبارزه با تروریسم در منطقه ۸ جنگنده «اف ۱۶» به پاکستان بفروشد اما این طرح با مخالفت نمایندگان کنگره مواجه شد و به حالت تعلیق درآمد.

لازم به ذکر است پس از حمله تروریستی هفته پیش در کابل که در آن ۶۴ نفر کشته و ۳۴۷ نفر کشته شدند. مقامات امنیتی افغانستان اعلام کردند که گروه تروریستی «شبکه حقانی» در این حمله دست داشته است.

«اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان در سخنرانی خود در شورای ملی افغانستان اعلام کرده است: پاکستان در مبارزه با تروریسم مسئولانه عمل نکرده است. وی به پاکستان هشدار داده است در صورتی در مقابل تروریست ها بویژه گروه تروریستی «شبکه حقانی» اقدامی انجام ندهد و گروه طالبان را به پای میز مذاکره نکشاند از اسلام آباد به سازمان ملل شکایت خواهد کرد.