رئیس مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی با اشاره به بالا بردن سطح نظامی‌‌ گری در منطقه، گفت: تلاش برای القای وجود جنگ مذهبی بسیار خطرناک است.

به گزارش پرس شیعه؛ سردار احمد وحیدی در همایش ملی «تحولات ژئوپلیتیکی غرب آسیا، با تاکید بر امنیت منطقه‌ای» در جمع خبرنگاران اظهار داشت: منطقه آسیای غربی بسیار مهم بوده و تحولات ژئوپلیتیکی در این منطقه هم در سیاست جهانی و هم در شکل‌گیری پیچ تاریخی تاثیرگذار است.

وی افزود: سیاست جهانی و استکباری در منطقه فعال می‌کند و تلاش می‌کند عدم تعادل و ناپایداری را در آسیای غربی توسعه دهد.

رئیس مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی با بیان اینکه موضوعات مهمی که امروز در منطقه جریان دارد، به لحاظ عملکرد بازیگران برای شرایط منطقه، وضعیت ویژه‌ای را درست کرده است، گفت: با بازیگران بی‌خرد منطقه‌ای، منطقه با آشوب مواجه شده است.

وحیدی در ادامه افزود: جایی از منطقه نیست که درگیر این آشفتگی‌ها نباشد؛ آنها به دنبال نظم جدیدی با خاستگاه استکباری و با حمایت برخی از بازیگران منطقه‌ای هستند؛ هم منطقه را با آشوب مواجه کرده و هم شاهد جنگ‌هایی در سوریه، عراق و یمن هستند.

وی با اشاره به بالا بردن سطح نظامی‌گری در منطقه، گفت: تلاش برای القای وجود جنگ مذهبی بسیار خطرناک است و این بخشی از روندهاست.

رئیس مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی اظهار داشت: جمهوری اسلامی به دنبال ایجاد امنیت‌سازی است تا بتواند با عقلانیت، کشورهای منطقه را به یک عقلانیت دعوت کند.