مقام معظم رهبری عهده دار حاکمیت جامعه و نظام اسلامی شدند و تا به امروز با تدبیر، شجاعت، دشمن شناسی و مدیریت، نظام را از همه مشکلات به سلامت عبور داده اند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله محمد یزدی چهارشنبه شب در سی وششمین جلسه از دور هفتم مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه که در سالن اجتماعات جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد به هدف از بعثت انبیاء اشاره کرد و گفت: اولین مسئله خداشناسی است و باید بدانیم که جهان به این عظمت بی خود آفریده نشده، بلکه خالق آن بی همتا رب و مربی و تربیت کننده است.

وی بیان داشت: آیات زیادی در مورد معرفت به خدا وجود دارد و به انسان تذکر می دهد که آنچه در درون و بیرون تو هست همه نشانه و دلیل بر حقانیت خدا است و انسان نباید از این آیات و نشانه های مهم غفلت کند.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه افزود: بنابر این از جمله اهداف بعثت انبیاء معرفت به خدا، خود ، تذکیه و رسیدن به کمالات نفسانی و بعد تعلم و یادگیری است.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان این که انسان باید ابتدا خود را از همه آلودگی پاک کند و بداند که ارزش انسان خیلی زیاد است گفت: علم بدون تذکیه ارزشی ندارد؛ عالم زمانی موثر خواهد بود که بتواند علم و تذکیه را با هم داشته باشد.

وی بیان داشت: اگر در کنار علم، خدا و تذکیه نباشد، یک سری فضیلت های ظاهری است، خیلی مهم و مرجع تقلید شویم و فتواهای بدون دلیل داده ایم و بعد فهمیدم اشتباه فتوا داده ایم.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه با بیان این که رسالت حووزیان سنگین است و آن هدایت جامعه است

راه به بی راه دعوت نکنیم.

آیت الله یزدی ابراز داشت: حوزه مرکب از بخشهای هایی مانند مراجع ،اساتید و طلاب است و نمانیدگان در بخش دوم و سوم هستند و از حوزه انتظاراتی دارد و آن هم حاکمیت ولایت فقیه بعد از سرنگونی رژیم شاهنشاهی است.

آیت الله یزدی عنوان کرد: بعد از پیروزی انقلاب، نظامی بر پایه مبانی دینی و ارزشی و اسلامی و ولایت فقیه در این کشور حاکم شده است، این حاکمیت را حوزه باید حفظ و نگهبانی کند، اول آن را بشناسد ولایت فقیه و حاکمیت را و بعد آن را در جامعه تبلیغ کند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری به بیانات رهبر انقلاب در مورد انقلابی بودن حوزه اشاره کرد و ابراز داشت: انقلابی بودن به معنای این است که انقلابی رژیمی را سرنگون کرده است و بعد از آن حاکمیت حکومت اسلامی که امام راحل در نجف اشرف تدریس کردند در کشور حاکم شد.

وی بیان داشت: خود امام راحل ده سال عهده دار این حکومت و رهبری جامعه اسلامی بودند و بعد از ایشان، مقام معظم رهبری عهده دار حاکمیت جامعه و نظام اسلامی شدند و تا به امروز با تدبیر، شجاعت، دشمن شناسی و مدیریت نظام را از همه مشکلات به سلامت عبور دادند.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه افزود: انقلابی بودن، یعنی حفظ و حراست حاکمیت ولایت فقیه از توطئه های دشمن، به فرموده رهبر انقلاب، دشمن به دنبال از بین بردن حاکمیت اسلام، قرآن و لایت فقیه است و تنها به دنبال این نیست که چرا بمب هسته ای، سپاه و نیروی زمینی دارید و چرا می خواهید استقلال فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی داشته باشید.

آیت الله یزدی گفت: رسالت حوزویان در درجه اول حراست و مرزبانی از حاکمیت اسلام و ولایت فقیه و در درجه بعدی ترویج و تبلیغ آن در جامعه است.

رئیس مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: باید از فکر و اندیشه طلاب نسبت به مسئله ولایت فقیه و حاکمیت آن و آینده حوزه و نظام مراقبت کرد و ب مبانی حاکمیت و ریشه ولایت فقیه را به طلاب شناساند.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه افزود: رسالت حوزه علمیه قم در کنار تعلیم و تعلم و خداشناسی، مراقبت از حاکمیت ولایت فقیه و حفظ نظام است، اگر در کلاس درس و یا در هر جلسه ای هستیم، وظیفه داریم، حاکمیت ولایت فقیه را به دیگران معرفی کنیم.