حضرت آیت الله سبحانی با اشاره به ضررهای بیشمار مواد مخدر درجامعه و لزوم مقابله همه جانبه با این پدیده شوم، گفتند: مواد مخدر به عقل و اعصاب جامعه ضرر می زند و درجامعه ای که عقل افول کند و جوان، گوشه گیر و مشغول توهم باشد، کشور نمی تواند خود را اداره کند.

به گزارش پرس شیعه؛ حضرت آیت الله سبحانی امروز در دیدار شرکت کنندگان در نخستین همایش سراسری دبیران شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان های کشور در قم، با اشاره به ضررهای بیشمار موادمخدر درجامعه و لزوم مقابله همه جانبه با این پدیده شوم گفتند: مواد مخدر به عقل و اعصاب جامعه ضرر می زند و درجامعه ای که عقل افول کند و جوان، گوشه گیر و مشغول توهم باشد، کشور نمی تواند خود را اداره کند.
معظم له افزودند:: کشوری که دچار اعتیاد باشد به راحتی مستعمره دیگران می شود ، پشت سر اقدام های قاچاقچیان مواد مخدر به جزء مساله اقتصادی، مساله سیاسی نیز وجود دارد که این امر به خوبی در کشورهای مختلف دیده می شود.
حضرت آیت الله سبحانی افزودند: زمانی که افغانستان تحت حاکمیت طالبان بود این قدر مواد مخدر نداشت و طبق آمار اکنون تولید مواد مخدر در این کشور چند برابر شده است که حکایت از توطئه آشکار مستکبران عالم برای از بین بردن کشورهای اسلامی دارد.
این مرجع تقلید تاکید کردند: افغانستان کشوری اسلامی است اما آمریکا در آن جا حضور دارد و شاهد تولید مواد مخدر زیادی برای مصرف جهان در آن کشور هستیم.
حضرت آیت الله سبحانی ابراز داشتند: دولت و نیروی انتظامی پشت سر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر هستند تا پدیده زشت اعتیاد که عقل و درک را می کشد از بین برود.
معظم له همچنین گفتند: اعتیاد، غیرت و حماسه آفرینی را از بین می برد ، وزارت آموزش و پرورش هم باید در پیشگیری فعال باشد که افراد ناآگاهانه به سمت اعتیاد نروند ، باید درمدارس افرادی قوی مراقب باشند اگر فرد آلوده ای دیده شد فوری درمان شود.

این مرجع تقلید با بیان اینکه کار کوچک را نباید رها کرد؛ ابراز داشتند: شیخ الرئیس می گوید: «مرد بزرگ کسی است که بیماری کوچک را کوچک نشمارد». در مرکزی که هیزم است و ابزار احتراقی است یک کبریت بزنید، همه جا را می گیرد.

ایشان درپایان خطاب به مسئولین مبارزه با مواد مخدر کشور گفتند: عمل شما عبادت است؛ قصدتان باید خدایی باشد، تفتیش و تفحص در این مورد اشکالی ندارد و داخل در غیبت و اسرار نیست؛ چون داخل در آبروی جامعه است بنابراین هرنوع مساله ای که نیاز به تفتیش داشته باشد از نظر شرع مجاز است به شرطی که مظنون باشد و برای شما نافع و مختصر باشد.

خاطر نشان می شود: در ابتدای این دیدار قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، گفت: در موضوع مواد مخدر سالانه ۱۰۰ هزار میلیارد ریال خسارت به کشور وارد می شود که برخی متوجه مردم و برخی متوجه دولت است.
علیرضا جزینی ادامه داد: در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر برنامه های خود را مبتنی بر سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب قرار داده ایم و پیشگیری، درمان، کاهش آسیب، مقابله و حمایت اجتماعی از معتادان بی بضاعت در دستور کار ما قرار دارد.
وی ابراز داشت: یکی از فعالیت های پیشگیرانه ما در حوزه مدرسه ها و محیط های آموزشی است و روحانیان نقش اساسی در این زمینه دارند.
علیرضا جزینی درپایان گفت: سال گذشته ۲۵۶ کارگاه آموزشی ویژه طلبه ها برگزار شد و امسال نیز شبکه تبلیغی مبارزه با مواد مخدر با همکاری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم را ایجاد کرده ایم.