تبریز – مراسم گرامی داشت سردار شهید حسن شفیع زاده فرمانده توپخانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با حضور مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در تبریز برگزار شد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روابط عمومی سپاه عاشورا، یکی از فرمانده های هشت سال دفاع مقدس در این مراسم با بیان اینکه عزت، شرف و خون شهدا را برای نان و آب معامله نمی‌کنیم، گفت: تا زمانی که در این کشور فرهنگ عاشورا و آرمان‌های امام و رهبری و شهدا حاکم است دوستی با آمریکا امکان‌پذیر نیست.

سردار سرتیپ محمدجعفر اسدی با بیان اینکه ملت ایران هر چه دارد از فرهنگ عاشورا، امام راحل و شهدا اظهار داشت: شهادت به تعبیر رهبر انقلاب بهترین فرجام‌ها است.

وی با بیان اینکه تاکنون ملت ایران اسلامی با توکل به خداوند متعال، الگوپذیری از اهل بیت (ع) و فرهنگ عاشورا، بصیرت، ولایتمداری و تفکر بسیجی در مقابل تمام توطئه‌های دشمنان اسلام به خوبی ایستادگی کرده است، گفت: نباید برای نان و آب، عزت و شرف و خون شهدا را معامله کنیم.

سردار اسدی با اشاره به مصادره دو میلیارد دلار از اموال بلوکه شده ایران توسط آمریکا گفت: آمریکا در روز روشن از ما دزدی می‌کند.

وی با بیان اینکه نمی‌توان آمریکا و رژیم صهیونیستی دوست ایران اسلامی باشند، گفت: تا زمانی که در این کشور فرهنگ عاشورا و آرمان‌های امام و رهبری و شهدا حاکم است دوستی با آمریکا امکان‌پذیرنیست .

حسن شفیع‌زاده در مرداد سال ۱۳۳۶ در یک خانواده مذهبی در شهرستان تبریز متولد شد و تحت تربیت پدر و مادری مؤمن، متدین و مقلد امام پرورش یافت.

حسن شفیع زاده موسس توپخانه سپاه است که با شروع تحمیلی و محاصره آبادان، با یک دسته خمپاره‌انداز که تحت مسئولیت شهید باکری اداره می‌شد به جبهه‌های جنوب شتافت.

بعدها با تلاش بی‌وقفه و شبانه‌روزی خود قبضه‌های غنیمتی را در قالب توپخانه‌های لشکری و گردان‌های مستقل توپخانه به سرعت سازماندهی کرد.

شهید شفیع‌زاده در تاریخ هشتم اردیبهشت ماه ۶۶ در منطقه عملیاتی کربلای ۱۰ در شمال‌غرب (منطقه عمومی ماووت) در حالی که عازم خط مقدم جبهه بود، خودروی وی مورد اصابت ترکش گلوله توپ دشمن قرا گرفت و به آرزوی دیرینه خود نائل و به دیدار معشوق شتافت