قم – رئیس جامعه المصطفی العالمیه گفت: مردم جهان تشنه شنیدن معارف ناب اهل بیت (ع) هستند و ما باید به صورت منطقی و عالمانه این معارف را نشر دهیم.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله علیرضا اعرافی ظهر پنجشنبه در اجلاس استادان جامعه المصطفی(ص) اظهار داشت: همه معلمان علوم و معارف الهی و توحیدی مسئولیت سنگینی بر دوش دارند اما وظیفه استادان جامعه المصطفی از آنان بیشتر است.

وی افزود: شما علاوه بر اینکه باید با معارف الهی در عمل و نظر آشنا باشید و طلاب را هم با آن مأنوس کنید باید شرایط منطقه، کشورهای اسلامی و بین‌المللی را هم رصد کنید.

امام جمعه قم اضافه کرد: فتنه‌های زیادی در منطقه از سوی رقبای مذهبی ما و تکفیری‌ها با حمایت غرب انجام شده و می‌شود که استادان باید طلاب را با این مسائل آشنا و زمینه مقابله عالمانه با این تهدیدات را به آنان بیاموزند.

وی ادامه داد: استادان جامعه المصطفی باید شرایط خاص طلاب غیر ایرانی را درک کنند و بدانند آن‌ها در چه شرایط دشواری از خانه و کاشانه خود برای درس خواندن به ایران آمده‌اند و چه مشکلاتی دارند.

آیت الله اعرافی اضافه کرد: یکی دیگر از انتظاراتی که از مجموعه استادان وجود دارد آشنایی با فقه و حقوق و معارف ادیان و مذاهب دیگر است.

وی افزود: طلاب از کشورهای مختلف و با مذاهب گوناگون در جامعه المصطفی حضور می‌یابند و باید معارف اهل بیت(ع) به صورت تطبیقی با آموزه‌های مذهبی آنان ارائه شود.

استادان باید ارزش‌های اسلامی و انقلابی را به طلاب منتقل کنند

رئیس جامعه المصطفی تأکید کرد: امروز جهان تشنه معارف ناب اسلامی و الهی است به شرط اینکه ما بدانیم چگونه باید آن را به دنیا عرضه کنیم.

وی گفت: ارائه اسلام ناب و منطق اهل بیت(ع) در مسائل گوناگون به صورت عالمانه و با زبان بین‌المللی می‌تواند موانع پیش روی تبلیغ دین را از بین ببرد.

آیت الله اعرافی اضافه کرد: استادان باید ارزش‌های اسلامی و انقلابی را به طلاب منتقل کنند تا معارف اهل بیت(ع) که زمینه نشر آن در دنیا فراهم شده است تبلیغ شود.

وی از فعالیت بیش از ۴ هزار استاد در جامعه المصطفی خبر داد و افزود: در حال حاضر ۳۵ هزار طلبه مشغول به تحصیل در این مرکز فعالیت دارند و ۴۵ هزار نفر فارغ‌التحصیل شده‌اند.

عضو جامعه مدرسین حوزه تأکید کرد: ارائه اسلام ناب به دور از افراط و تفریط و ارائه الگوی اخلاق اسلامی از کارهای لازمی است که باید در ارتباط میان استادان جامعه المصطفی با طلاب آموزش داده شود.