مقامات ارشد ارتش رژیم صهیونیستی با تایید انجام حملات شیمیایی توسط داعش در خاک سوریه، آن را تهدیدی برای خود ندانستند.

به گزارش پرس شیعه؛ مقامات ارشد نظامی رژیم غاصب صهیونیستی، اخیرا با تایید حملات شیمیایی داعش در خاک سوریه و در نزدیکی مرز این کشور با فلسطین اشغالی، تاکید کردند: انجام این حملات، به هیچ عنوان تهدیدی برای “تل آویو” محسوب نمی شود.

کانال ۱۰ تلوزیون اسرائیل با اعلام این خبر از سوی مقامات نظامی صهیونیست گفت: این حملات و استفاده از سلاح های شیمیایی توسط داعش و همپیمانانش در سوریه، تهدیدی برای این رژیم محسوب نمی شود.

این کانال تلوزیونی همچنین از انجام حملات شیمیایی در روزهای اخیر توسط داعش خبر داد.

به گفته منابع آگاه، گروه تروریستی تکفیری داعش، اوایل ماه جاری میلادی، در حمله به فرودگاه شهر “دیرالزور”، از سلاح های شیمیایی استفاده کرده است.

همچنین یکی از مقامات عراقی، ماه گذشته میلادی در گفتگو با خبرگزاری “رویترز”، اعلام کرد که این گروه تروریستی، در حمله به بخش هایی از شمال عراق، از گاز های سمی و ممنوعه بهره گرفته است.

دو سال پیش و زمانی که شایعه استفاده ارتش سوریه از سلاح های شیمیایی علیه تروریست ها، در رسانه ها منتشر شد، این کشور با نظارت مقامات “سازمان منع استفاده از سلاح های شیمیایی”، تمام ضرابخانه های سلاح های شیمیایی خود را تخلیه و تحویل مقامات داد.

اکنون پس از گذشت دو سال، همچنان خبرهایی مبنی بر استفاده از سلاح های شیمیایی در سوریه شنیده می شود که انگشت اتهام در همه این موارد به سمت داعش گرفته شده است.

چندی پیش «احمد قذافی»، پسر عموی «معمر قذافی» دیکتاتور لیبایی، فاش کرد که سلاح های استفاده شده در “قوته” سوریه، از لیبی به سرقت رفته و سپس از طریق ترکیه به طور غیرمجاز وارد سوریه شده است.

شایان ذکر است، روابط اسرائیل و داعش، روابط خوبی است، تا آنجا که سال گذشته میلادی، رونامه انگلیسی “دیلی میل”، در مقاله ای از معالجه ۲۰۰۰ مجروح تکفیری در بیمارستان های رژیم صهیونیستی، در ازای پرداخت ۱۳ میلیون دلار، خبر داد.