اراک- مسئول سازمان بسیج فرهنگیان کشور گفت: پیروی ازتفکرات امام راحل، درایت رهبرمعظم انقلاب و هوشیاری مردم عواملی است که کشور را از آسیب ها مصون کرده و تلاش دشمن انحراف مردم از همین اصول است.

به گزارش پرس شیعه؛ شعبانعلی رمضانیان، عصر پنج شنبه در گردهمایی فرهنگیان بسیجی اراک با موضوع ضرورت تفکر و عمل در انقلاب، اظهار داشت: دشمن از آغاز شکل گیری نظام اسلامی به روش های مختلف درصدد است تا ساختار این نظام ارزشی را تغییر دهد چون پی برده نظام اسلامی یک نظام ارزشی و فراگیر است.

وی افزود: دشمن معتقد است با تغییر رفتار و فرهنگ در ایران، تغییر در ساختار نظام اسلامی امکان پذیر است.

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان کشور در زمینه تلاش دشمن برای به ثمر رساندن طرح های خود گفت: یک موسسه تحقیقاتی در آمریکا به دولتمران این کشور پیشنهاد کرد برای اینکه از گسترش آرمان های نظام اسلامی در منطقه جلوگیری شود باید توان هسته ای از ایران سلب شده، دفاع موشکی ایران تضعیف شود تا توان دفاعی این کشور در مقابل دشمن کاهش یابد.

وی بیان داشت: همچنین آنها تاکید کردند که باید تفکرات دینی را که به عنوان عامل ایستادگی و مقاومت در ایران مطرح است، مهار کرد.

رمضانیان تصریح کرد: پس از مدت ها طرح و برنامه ریزی در آمریکا و کشورهای دیگر، آنها نتوانستند به نتیجه مطلوب دست پیدا کنند و در گزارش هایشان به دولت امریکا اعلام شد که این طرح با شکست مواجه شده است.

وی ادامه داد: این موسسه دو عنصر کلیدی نظام اسلامی را عامل ثبات آن عنوان کرده که یکی پیروی از تفکر و خط امام راحل و انقلاب اسلامی و دیگری ولایت فقیه است و دشمن در تلاش است که این دو اصل مهم را با شگردهای مختلف در جامعه اسلامی ایران کمرنگ و تضعیف کند.

وی ادامه داد: دشمن سعی دارد خط امام را در جامعه ایران حذف کند و یا آن را به بیراهه بکشاند و از این طریق نظام اسلامی را از محتوا تهی کند به نحوی که از اسلام فقط نامی باقی بماند.

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان کشور با اشاره به اینکه دشمن برای به ثمر رساندن نقشه های شوم خود از راه های طراحی شده نتیجه نگرفته، افزود: غرب پس از آن ناکامی ها، پروژه نفوذ و فشار اقتصادی را به شکل های مختلف پیاده کرد.

رمضانیان افزود: با وجود تمام فشارهایی که به مردم ایران وارد شد اندیشه ها و تفکرات امام راحل که بر مبنای اصول و مبانی دین اسلام استوار است و وجود ولایت فقیه، تاکنون این کشور اسلامی را از بحران ها گذرانده است.

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان کشور هشدار داد: امروز خطر جدی از سوی دشمن به وسیله عوامل خارجی و عناصر داخلی در حال طراحی است و وظیفه ما است که مردم را هوشیار کنیم.

وی ادامه داد: نباید فریب دشمن را بخوریم چرا که ما در طول تاریخ از سوی دشمن زخم خورده ایم و نباید باز هم از همین سو لطمه ببینیم.

رمضانیان افزود: چگونه می توان باور کرد که گرگ خصلت و ذات خود را تغییر دهد، ممکن است مظلوم نمایی کند اما اگر فرصتی به دستش بیاید از دریدن غفلت نمی کند بنابراین ما باید همواره هوشیارانه عمل کنیم.