فردا جمعه ۱۰ اردیبهشت ماه ۹۵ بزرگداشت سالگرد شهید آیت‌الله مهدی شاه آبادی با حضور خانواده شهید و خانواده دیگر شهدا و ایثارگران برگزار می‌شود.

به گزارش پرس شیعه؛ بزرگداشت سالگرد شهید آیت‌الله مهدی شاه آبادی با حضور خانواده شهید و خانواده دیگر شهدا و ایثارگران برگزار می‌شود. این بزرگداشت با قرائت دعای ندبه با هم‌خوانی حاج مرتضی خلیلی همراه خواهد بود.

بزرگداشت آیت الله شاه‌آبادی جمعه ۱۰ اردیبهشت‌ماه ساعت ۷ صبح بر سر مزار این شهید در بنای یادبود شهدای ۷۲ تن برگزار می‌شود. پس از پایان‌ یافتن قرائت دعای ندبه، خانواده شهدا و ایثارگران مزار این شهید را گلباران و عطرافشانی می‌کنند و به قرائت فاتحه و زیارت می‌پردازند.

آیت‌الله مهدی شاه‌آبادی، در سال ۱۳۰۹ در قم به دنیا آمد. دروس خارج فقه و اصول را از محضر آیات عظام: امام خمینی، بروجردی، گلپایگانی و اراکی تحصیل کرد. در سن ۲۷سالگی در سال ۱۳۳۶ جهت تشکیل خانواده تصمیم به ازدواج گرفته و با خانواده آیت الله العظمی میرزای شیرازی وصلت کرد. فعالیت سیاسی وی پس از کودتای ننگین ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ شروع شد، چندین مرحله توسط مأموران طاغوت دستگیر شد که از این میان ۵ بار اسیر زندان‌های مخوف رژیم گشته و ۱ بار هم تبعید شد. اداره بیت امام هنگام استقبال از امام، نقش ویژه شهید بود که بسیار حساس و قابل توجه است. ابلاغ و اعلام فرمان امام مبنی بر لغو حکومت نظامی در ۲۱ بهمن ۱۳۵۷ به مردم نقش دیگر شهید بود که به‌همراه شهید مطهری، اقدام کرد.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی، آیت‌الله شاه‌آبادی در آغاز دوره اول مجلس شورای اسلامی به‌عنوان کاندیدای مشترک جامعه روحانیت مبارز و حزب جمهوری اسلامی و دیگر گروه‌های اسلامی بود که با رأی بالای مردم تهران به نمایندگی مجلس شورای اسلامی انتخاب شد و طی ۴ سال خدمت در این سنگر، اثرات عمیقی از خود به جای گذاشت. ایشان در کمیسیون قضایی، یک عضو صاحب‌نظر فعال بود و در دوره دوم کسب ۱٫۵ برابر بیشتر رأی به نمایندگی مجلس انتخاب شد و همین دلیل بر افزایش محبوبیت او در بین مردم بود. نمایندگی امام در بنیاد مستضعفان از سال ۱۳۵۹ و همکاری با اوقاف و امور خیریه از فعالیت‌های قابل توجه جانبی دیگر آیت‌الله شاه‌آبادی بود. در طول مدت دفاع و جنگ تحمیلی در فرصت‌های به دست آمده در جمع رزمندگان اسلام و در کنار آنان در جبهه‌ها حضور می‌یافت. بالاخره در واپسین مرحله‌ای که آیت‌الله از مناطق جنگی جنوب بازدید می‌کرد، در منطقه عملیاتی جزیره مجنون بر اثر انفجار و اصابت ترکش در ششم اردیبهشت ماه سال ۶۳ در حالی که در جمع رزمندگان اسلام حضور داشت به شهادت رسید.