در آستانه فرارسیدن سالروز آغاز انقلاب بحرین و اجرای نافرمانی مدنی، نیروهای بحرینی بار دیگر به خانه های مردم یورش بردند.

به گزارش پرس شیعه، مزدوران و نیروهای امنیتی بحرین برای مقابله با “نافرمانی مدنی” در سالگرد آغاز انقلاب مردمی این کشور به خانه های مردم یورش بردند.

گروههای انقلابی از مردم خواسته اند تا در سالروز انقلاب، فعالیت هایی را در چارچوب “نافرمانی مدنی” در دستور خود قرار دهند. آنها در بیانیه خود از جمله از مردم خواسته اند تا فروشگاههای خود را از ساعت هشت شب به وقت محلی جمعه ۱۲ فوریه تا شب ۱۴ فوریه ببندند.

این بیانیه همچنین خواهان خاموش کردن چراغ های بیرونی منازل، توقف دادوستدهای دولتی و بانکی و تجاری، خودداری از رفتن مردم به سر کار و مدارس و دانشگاهها – به استثنای پرسنل پزشکی- در طول سه روز نافرمانی مدنی و نیز سرپیچی از قوانین ظالمانه و جلوگیری از ورود نیروهای مزدور آل خلیفه به میادین ویژه تظاهرات شد.

گروه های “ائتلاف جوانان ۱۴ فوریه، جریان الوفاء اسلامی، جنبش احرار البحرین، جنبش خلاص، جریان عمل اسلامی و جنبش حق” همچنین از مردم خواستند که در طول سه روز نافرمانی مدنی، به پمپ بنزین ها مراجعه نکنند و از تردد با خودرو، خودداری و همه خیابانها را خالی کنند و به میادین مختلف بحرین بویژه در شهر منامه و اطراف میدان شهدا بروند و از خرید و فروش و رفت و آمد به پاساژها و محل های تفریحی یا سفر از طریق پل شهید نمر در این سه روز خودداری کنند.

گزارش ها حاکی است که مزدوران و نیروهای امنیتی بحرین برای مقابله با نافرمانی مدنی همچنان به یورش به خانه ها ادامه می دهند. آنها در همین راستا، روز سه شنبه به محله های مسکونی درمناطق مختلف بحرین از جمله دو شهرک الدراز و المصلی یورش بردند.