عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیروت گفت: آل‌سعود از هر گرگی، گرگ‌تر و از هر مار افعی خطرناک‌تر بوده و مصداق عینی گام‌ های شیاطین است.

به گزارش پرس شیعه؛ رجبعلی مسیبی عصر امروز در همایش منطقه‌ای ترویج سبک زندگی قرآنی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل اظهار داشت: انسان موجودی چند بعدی است به طوری که از یک طرف ظرفیت عروج به سوی خدا را دارد و از طرف دیگر امکان تنزل تا مرحله حیوانیت و بلکه پست‌تر از آن را دارد.

وی تصریح کرد: در این میان طریقی که قرآن به عنوان سبک زندگی ارائه می‌کند سلم و سلام، مودت و محبت، مدارا و مدیریت است و حتی می‌فرماید با دشمنان هم می‌شود مدارا کرد و او را هم تا یک حدی تحمل کرد.

مسیبی با بیان اینکه امروز در جهان شاهد هستیم که جان و مال و ناموس مردم به مخاطره افتاده و گرگ بودن عده‌ای بروز کرده و در اینجا دیگر تکلیف روشن است، افزود: در جهان امروز براساس توصیه قرآن کریم باید از گام‌های شیاطین برحذر بود چرا که اینها در قالب دوست می‌آیند اما دوستی‌شان دوستی گرگ و میش بوده و بسیار باید مراقب بود.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیروت بیان کرد: آل‌سعود از هر گرگی، گرگ‌تر و از هر مار افعی خطرناک‌تر است و اینکه سلم و سلام و امنیت را آمریکا و اسرائیل برای ما بیاورد، خیال باطل است که شکی در آن نیست چرا که سلام و سلام فقط در دامن دین اسلام و برگرفته از قرآن کریم است که تنها چاره انسان سرگشته امروز است.

در این همایش معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل و دبیر اجرایی همایش سبک زندگی قرآنی نیز گفت: نخستین همایش منطقه‌ای ترویج سبک زندگی قرآنی با عنوان صلح و سلام با دعدت از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها، دانشجویان و مسئولان در اردبیل برگزار شد.

محمد ضعیفی‌زاده اظهار کرد: در این همایش ۸۲ مقاله از دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل، دانشگاه علامه طباطبایی تهران و حوزه‌های علمیه مشهد مقدس ارائه شده بود که ۵۸ مقاله از بین اینها پذیرفته شده است.

وی افزود: برای ۱۶ مقاله برای هر یک مقاله در حدود ۱۵ دقیقه سخنرانی شد و بقیه به صورت مقاله پوستری ارائه می‌شود و در پایان این همایش ۵ مقاله به عنوان مقاله برتر انتخاب شده و از آنها تجلیل می شود.