عضو پارلمان لبنان خاطرنشان کرد که آمریکا به اهداف سیاسی و نظامی خود در سوریه دست نخواهد یافت.

به گزارش پرس شیعه؛، سید نواف موسوی عضو فراکسیون وفاداری به مقاومت پارلمان لبنان طی سخنانی در حسینیه شهر بافلیه جنوبی در حضور جمعی از علما و شخصیت‎های سیاسی و عموم مردم در واکنش به تجاوز قوای سه گانه آمریکا، فرانسه و انگلیس به سوریه گفت: تجاوز روز گذشته به سوریه تایید سخنان ما طی سال‎های گذشته است. ما بارها گفته ایم که نبرد سوریه بر سر تاسیس یک یک حکومت دموکراتیک و یا یک جنگ داخلی و فرقه‎ای نیست بلکه یک هجمه آمریکایی – سعودی – صهیونیستی با هدف سرنگونی دولت مقاومت در سوریه است.

وی افزود: رژیم صهیونیستی پس از شکست نظامی در ژوئیه ۲۰۰۶ میلادی به گزینه‎های جایگزین روی آورد و در صدد ضربه زدن به مقاومت و ارتباط آن با ایران بود.

عضو فراکسیون وفاداری به مقاومت پارلمان لبنان تصریح کرد: تجاوز روز گذشته در واقع هیچ ربطی به داستان سلاح‎های شیمیایی، حقوق بشر و هر آنچه که تا الان گفته شده است، ندارد. امریکا و کشورهای غربی در حالی برچسب استفاده از سلاح شیمیایی به سوریه می‎زنند که در سال ۲۰۱۳ میلادی اعلام کردند که این کشور همه مخازن سلاح‎های شیمیایی خود را تحویل داده است.

وی ادامه داد: غوطه شرقی در سوریه عمدتا از سوی عربستان سعودی اداره می شد و می‎پنداشتند که ارتش سوریه نمی تواند آن را به کنترل خود در بیاورد اما در عین ناباوری آنان، این شهر سقوط کرد و به دست دولت سوریه افتاد.

سید نواف موسوی ضمن تمجید از موضع وزارت خارجه دولت لبنان در برابر تجاوز آمریکا به سوریه تصریح کرد: دشمنان به اهداف نظامی و سیاسی خود دست نخواهند یافت.