مردم ایالت کالیفرنیا برای دومین روز متوالی علیه سیاست های مهاجر ستیزانه نامزد اصلی جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دست به تظاهرات زدند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از بی بی سی، ایالت کالیفرنیا برای دومین روز متوالی شاهد اعتراض گسترده مخالفین «دونالد ترامپ» نامزد پیشتاز حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ بود.

صدها معترض با تجمع در بیرون هتل محل سخنرانی ترامپ راه ورودی وی را سد کردند تا جایی که وی مجبور شد تا برای ورود از درب پشتی هتل استفاده کند.

اما ترامپ که با پیروزی های اخیر در پنج ایالت شمال شرق آمریکا، راه خود را برای تبدیل شدن به نامزد نهایی حزب جمهوریخواه بیش از پیش هموار کرده است، پس از رسیدن به جایگاه سخنرانی با لحنی شوخ و پر از کنایه گفت: اصلا ورود آسانی نبود. در واقع حس کردم که در حال عبور از مرز هستم.

اما در خارج از محل سخنرانی، معترضین که بسیاری از آنها مکزیکی الاصل بودند با پرتاب تخم مرغ به سمت پلیس و سر دادن شعارهای ضد ترامپ، عدم رضایت خود را از اظهارات ناشایست وی درباره مهاجرین نشان دادند. در برخی موارد پلیس ضد شورش مجبور شد تا برای ممانعت از ورود جمعیت به ساختمان هتل دست به باتوم ببرد.

ترامپ که خواهان تشدید قوانین مهاجرتی آمریکاست پیشتر ساختن دیواری بلند در مرز آمریکا و مکزیک را خواستار شده بود تا مانع از ورود غیر قانونی اتباع لاتین تبار شود.

وی همچنین در مواردی مکزیکی ها را متجاوز و مسئول انتشار مواد مخدر در آمریکا معرفی کرده بود. با این حساب، ترامپ از محبوبیت کمی بین جمعیت هیسپانیک آمریکا بر خوردار است و کالیفرنیا نیز جمعیت بزرگی از آنها را در خود جای داده است.

انتظار می رود تظاهرات ضد ترامپ تا هفتم ماه میلادی ژوئن یعنی زمان برگزاری انتخابات مقدماتی کالیفرنیا ادامه داشته باشد.