حدود ۵۰ هزار کارگر شرکت «بن لادن» عربستان با خروج بدون برگشت از این کشور مخالفت کرده و حقوق معوقه خود ،که بیش از ۴ ماه است دریافت نکرده اند، را خواستار شدند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روسیا الیوم، کارگران شرکت بن لادن هر روز در اعتراض به عدم دریافت حقوقشان تجمع می کنند، در حالی که این شرکت آنها را میان خروج فوری از کشور یا انتظار برای دریافت حقوق معوقه شان مخیر کرده است.

در حالی که کارگران برای چندمین بار در مقابل دفتر شرکت در جده تجمع کرده بودند، یک منبع آگاه در شرکت گفت: برخی کارگران از ۶ ماه پیش حقوق نگرفته اند و برای گذران زندگی و پرداخت کرایه منزل قرض گرفته اند.

شرکت ساختمانی عربستان موسوم به «گروه بن لادن» با افزایش فشار بر بخش ساخت و ساز در بحبوحه کاهش هزینه های دولتی در این کشور، ۵۰ هزار کارگر خود را اخراج کرد.

مجموع نیروی کار در این شرکت که یکی از بزرگترین شرکت ها در عربستان است، حدود ۲۰۰ هزار نفر اعلام شده است.

این شرکت در سال جاری با مشکلاتی در زمینه پرداخت دستمزد به کارگران خود مواجه شده است.

شماری از کارگران شرکت بن لادن ماه گذشته میلادی در مقابل یکی از دفترهای این شرکت در عربستان تجمع کردند و خواستار پرداخت حقوق معوقه خود شدند.

شرکت بن لادن در زمان رونق اقتصادی عربستان در دهه گذشته شکوفا شد و حدود ۲۰۰ هزار نفر را استخدام کرد اما با کاهش قیمت جهانی نفت و تمهیدات دولت عربستان برای کاهش هزینه ها به منظور جبران کسری بودجه، به این شرکت همچون دیگر شرکت های ساخت و ساز در عربستان ضربه سختی وارد شد.