اقشار مختلف مردم بحرین در آستانه فرارسیدن سالروز انقلاب با برگزاری گردهمایی های شبانه، عمق باور خود را به راهی که در پیش گرفته‌اند، به نمایش می گذارند.

به گزارش پرس شیعه، آخرین گردهمایی های شبانه در شهرک های الخارجیه، ابوقوه، بنی جمره و المقشع برگزار شد. آحاد مردم در این گردهمایی ها عمق ایمان به راه خود و ارتباط تنگاتنگ خویش با خداوند متعال را به نمایش گذاشتند.

شرکت کنندگان در این گردهمایی ها از خداوند متعال برای مجروحان و آسیب دیدگان در راه انقلاب شفا مسئلت کرده و همچنین ابراز امیدواری کردند که زندانیان هرچه زودتر از زندان ها آزاد شوند. آنها همچنین بر لزوم تحکیم راه انقلاب تاکید کردند.

این گردهمایی ها در راستای برگزاری مراسم سالروز انقلاب بحرین برگزار می شود. گروه های انقلابی از مردم خواسته اند تا در سالروز انقلاب، فعالیت هایی را در چارچوب “نافرمانی مدنی” در دستور خود قرار دهند. آنها در بیانیه خود از جمله از مردم خواسته اند تا فروشگاههای خود را از ساعت هشت شب به وقت محلی در جمعه ۱۲ فوریه تا شب ۱۴ فوریه ببندند.

این بیانیه همچنین خواهان خاموش کردن چراغ های بیرونی منازل، توقف دادوستدهای دولتی و بانکی و تجاری، خودداری از رفتن مردم به سر کار و مدارس و دانشگاهها – به استثنای پرسنل پزشکی- در طول سه روز نافرمانی مدنی و نیز سرپیچی از قوانین ظالمانه و جلوگیری از ورود نیروهای مزدور آل خلیفه به میادین ویژه تظاهرات شد.

گروه های “ائتلاف جوانان ۱۴ فوریه، جریان الوفاء اسلامی، جنبش احرار البحرین، جنبش خلاص، جریان عمل اسلامی و جنبش حق” همچنین از مردم خواستند که در طول سه روز نافرمانی مدنی، به پمپ بنزین ها مراجعه نکنند و از تردد با خودرو، خودداری و همه خیابانها را خالی کنند و به میادین مختلف بحرین بویژه در شهر منامه و اطراف میدان شهدا بروند و از خرید و فروش و رفت و آمد به پاساژها و محل های تفریحی یا سفر از طریق پل شهید نمر در این سه روز خودداری کنند.