به مناسبت همزمانی بیست و نهمین نمایشگاه کتاب با مبعث رسول گرامی اسلام (ص): موسسه بوستان کتاب، دو اثر جدید درباره پیامبر اعظم (ص) چاپ و منتشر کرده است.

به گزارش پرس شیعه؛ موسسه بوستان کتاب، به مناسبت مبعث خاتم پیامبران، به تازگی دو اثر جدید با عناوین؛ بعثت پیامبر و نحوه برخورد و مبارزه آن حضرت با فرهنگ جاهلیت منتشر کرده است.

این دو کتاب عبارتند از: بشارت‌های پیامبران گذشته از ظهور پیامبر اسلام؛ تالیف: محمد علی شهریاری فرد و شیوه‌های مبارزه پیامبر(صلی الله علیه و آله) با فرهنگ جاهلی؛ تالیف: سیده صفیه میرحسینی و دکتر ابراهیم فلاح.

در عصر جدید، عالمانی یهودی و مسیحی، نشانه‌هایی از کتاب‌های مقدسشان درباره پیامبر خاتم، حضرت محمد(صلی الله علیه و آله) یافتند و به دین اسلام گرویدند و برخی از آنان نیز، کتاب‌هایی در این‌باره و دفاع از حقانیت اسلام نگاشتند. نویسنده کتاب «بشارت‌های پیامبران گذشته از ظهور پیامبر اسلام»، در پی آن است که بشارت‌های پیامبران گذشته از جمله حضرت موسی و عیسی (علیهما‌السلام) را درباره حضرت خاتم (صلی الله علیه و آله) بررسی کند.

نویسنده، منبع اصلی این کاوش را کتاب مقدس رسمی به زبان فارسی قرار داده تا نشان دهد که در ظاهر همین کتاب مقدس نیز نشانه‌هایی از بشارت‌ها باقی مانده است.

آگاهی و معرفت نسبت به شیوه‌های مبارزه پیامبر (صلی الله علیه و آله) با فرهنگ جاهلی، می‌تواند راه صحیح مبارزه با فرهنگ جاهلی مدرنِ جوامع کنونی را به همه انسان‌ها؛ مخصوصاً مسلمانان نشان دهد و آنان را از سقوط در پرتگاه جهالت نجات دهد.

در عصر حاضر که به رغم رشد فن‌آوری‌های بشری، زندگی انسانی دشوارتر شده است، نشر و تبیین معیارهای معنوی و انسانی رهبران الهی، درمانگر‌ راستین همه نابسامانی‌هاست. بر این اساس، نگارندگان این اثرکوشیده‌اند مهم‌ترین شیوه‌های مبارزه پیامبر (صلی الله علیه و آله) را با فرهنگ جاهلی نشان داده، و بیان دارند که پیامبر (صلی الله علیه و آله) با درایت و هوشیاری، پشتکار و مدیریت صحیح و با الهام از قرآن کریم در مدت زمانی کوتاه، تحول عظیم فرهنگی در جامعه آن روز ایجاد نمود.

کتاب های: «بشارت‌های پیامبران گذشته از ظهور پیامبر اسلام»، تالیف: محمد علی شهریاری فرد، در ۲۱۶ صفحه، جلد شومیز و با قیمت ۱۱۰۰۰ تومان و « شیوه‌های مبارزه پیامبر (صلی الله علیه و آله) با فرهنگ جاهلی» ، تالیف سیده صفیه میرحسینی و دکتر ابراهیم فلاح، در ۲۴۴ صفحه ، با جلد شومیز و قیمت ۱۴۰۰۰ تومان به تازگی به همت بوستان کتاب از چاپ خارج و راهی بازار نشر کشور شده اند.

به گزارش روابط عمومی موسسه بوستان کتاب ،علاقه‌مندان جهت تهیه این کتاب ها می‌توانند با شماره تلفن ۷ ـ ۳۷۷۴۲۱۵۵ ـ ۰۲۵ تماس بگیرند یا به سایت www.bustaneketab.com مراجعه کرده؛ با خرید اینترنتی از تخفیف ویژه برخوردار گردند.