رئیس جمهوری فرانسه قرار است امروز درباره لزوم اعمال اصلاحات در ساختار اتحادیه اروپا در پارلمان اروپا به ایراد سخنرانی بپردازد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روزنامه فرانکفورترآلگماینه، «امانوئل ماکرون» رئیس جمهوری فرانسه قرار است امروز در پارلمان اروپا درباره اصلاحات لازم در اتحادیه اروپا سخنرانی کند.

این در حالی است که موارد از پیش مطرح شده از سوی ماکرون مورد انتقاد آلمان قرار گرفته است.

ژرمن ها بر این عقیده هستند که ماکرون در طرح پیشنهادی خود نگاهی یکجانبه گرایانه به اعمال اصلاحات در اتحادیه اروپا دارد. حزب سبز آلمان از دولت خواسته تا فرانسه را در این زمینه تنها گذاشته و از طرح های پیشنهادی ماکرون حمایت نکند.

بر اساس اعلام این منبع خبری ماکرون فرصت پیش آمده در حضور نمایندگان پارلمان اروپا را مغتنم شمرده و در خصوص انتخابات اخیر در مجارستان و ایتالیا نیز سخنانی را ایراد خواهد کرد.
این در حالی است که رئیس جمهوری فرانسه چندی پیش اعلام کرده بود که اتحادیه اروپا یا باید پذیرای اصلاحاتی باشد و یا در غیر این صورت با احتمال «فرگزیت» (خروج فرانسه از اتحادیه اروپا) روبرو شود.

وی همچنین تاکید کرده بود که تعهد من، پس از آغاز دوره ریاست جمهوری این خواهد بود که همزمان اصلاح عمیق اتحادیه اروپا و پروژه‌ های اروپایی را به پیش ببرم.

او در ادامه اعلام کرد که اگر او بخواهد اجازه دهد که این اتحادیه بدین گونه عمل کند، مرتکب «خیانت» خواهد شد.