دو اثر نفیس هنرمندان اصفهانی که یک خیر دوستدار اهل بیت هزینه آنها را تقبل کرده بود به کربلا ارسال می‌شود.

به گزارش پرس شیعه؛ «محمدحسین ایرانپور» مسئول آفرینش‌های هنری ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان گفت: دو اثر نفیس هنری شامل یک فرش بسیار زیبای کرک و ابریشم برای مفروش کردن ایوان طلا و دیگری پرده ابریشمی سر در قسمت بالای سر حرم سیدالشهدا(ع) توسط هنرمندان اصفهانی خلق شده و آماده ارسال به کربلا می‌شوند.

وی افزود: فرش نفیس کرک و ابریشم در ابعاد ۶٫۷۵ در ۴٫۴۵ سانتی‌متر در زمینه طلایی و حاشیه سبزرنگ به شکل سنگ‌های حرم مطهر با حدود ۱۲میلیون گره و با هزینه حدود ۲۰۰ میلیون تومان در مدت دوسال بافته شده است.

ایرانپور با بیان اینکه بانی خیر این آثار پیش از این هزینه بافت فرش ایوان طلای حرم امیرالمومنین علی(ع) را نیز تامین کرده بود گفت: حدود ۸۰۰بافنده خمینی شهر استان اصفهان در خلق این اثر نفیس هنری مشارکت داشته‌اند.

مسئول آفرینش‌های هنری ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان به دیگر اثر اهدایی به حرم سیدالشهدا(ع) اشاره کرد و گفت: پرده ابریشمی سر در حرم سید الشهدا نیز که قرار است در قسمت بالای سر نصب شود در ابعاد ۱٫۲۵در ۳٫۲۰ بافته شده و مزین به آیه «ادخلوها به سلام آمنین»و السلام علیک یا اباعبدالله الحسین المظلوم است.

ایرانپور با بیان اینکه ارزش ریالی این پرده حدود ۵۰میلیون تومان است گفت: ۱۴بافنده به صورت مداوم و ۳۰۰نفر به صورت گردشی در بافت این پرده نفیس مشارکت داشته‌اند.‎

گفتنی است این دو اثر نفیس چندی پیش طی آئینی در دفتر آیت الله طباطبائی نژاد، امام جمعه اصفهان رونمایی شد و حاضران جهت تبرک روی فرش نفیس نماز جماعت اقامه کردند.