گنادی گاتیلوف معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرد این کشور هرگز به دمشق برای توقف مبارزه با تروریسم، فشار نخواهد آورد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از اینترفکس، «گنادی گاتیلوف» معاون وزیر خارجه روسیه اظهار داشت که مسکو هرگز به دمشق برای توقف مبارزه با تروریست ها در حلب فشار نخواهد آورد چرا که دولت سوریه در این منطقه با تهدیدات تروریستی مواجه است.

گاتیلوف گفت: ما در این خصوص هرگز به دمشق فشار نخواهیم آورد چرا که باید بفهمیم مبارزه با تروریسم در حال انجام است و اوضاع حلب در چارچوب مبارزه با تهدیدات تروریستی قرار دارد.

وی افزود: این موضوع ارتباطی با مذاکرات سوریه در ژنو ندارد چرا که قطعنامه شورای امنیت پیرامون توافق آتش بس در سوریه به صراحت تاکید دارد که نبرد بر علیه تروریسم و مشخصا گروه های داعش و جبهه النصره و دیگر گروه های تروریستی موجود در فهرست شورای امنیت ادامه خواهد داشت.

معاون وزیر خارجه روسیه ادامه داد: ما همچنان تلاش می کنیم تا دو مورد دیگر از این گروه های تروریستی یعنی «احرارالشام» و «جیش الاسلام» را به فهرست گروه های تروریستی اضافه کنیم.

گاتیلوف همچنین تاکید کرد که روسیه مخالفان سوری در نزدیکی شهر حلب را هدف قرار نمی دهد و تمامی اقدامات در این منطقه و در رابطه با این موضوع با آمریکا هماهنگ می شود. وی گفت: مسکو این احتمال را می دهد که برنامه روند صلح سوریه به خوبی مورد اجرا قرار نگیرد چرا که خروج هیات عالی مذاکرات مخالفان سوری تحت حمایت ریاض می‌تواند این روند را به تاخیر بیندازد.