انجمن نجوم ایران برنامه های نجومی را به مناسبت روز نجوم در گنبد مینا برگزار می کند.

به گزارش شیعه پرس، سیدمصطفی امام دبیر برگزاری هفته نجوم و عضو انجمن نجوم ایران گفت: روز جهانی نجوم بر اساس اهله ماه تعیین می شود که معمولا در ماه آوریل برگزار شود.

وی افزود: طبق مصوبه هیئت مدیره انجمن نجوم ایران، هفته نجوم در سال ۱۳۹۷ از روز ۳۱ فروردین تا ۶ اردیبهشت برگزار خواهد شد و روز آغازین این هفته (جمعه ۳۱ فروردین) به عنوان روز نجوم تعیین شده است.

دبیر برگزاری هفته نجوم ادامه داد: در همین راستا طبق برنامه ریزی هایی که شده قرار است به مناسبت هفته جهانی نجوم که مصادف با ۳۱ فروردین (۲۰ آوریل) است برنامه هایی برای آشنایی هر چه بیشتر عموم مردم برگزار شود.

وی با بیان اینکه این برنامه ها در خصوص نجوم در هر قشر سنی است، خاطرنشان کرد: برنامه‌های هفته جهانی نجوم هر ساله با هدف آشنایی اقشار جامعه با واقعیت‌ها و جذابیت‌های علم نجوم برگزار می‌ شود.

وی با بیان اینکه غرفه هایی با همکاری دانشگاه ها و سازمان های مردم نهاد (NGO) دایر می شود، افزود: این غرفه ها با موضوع نجوم کودک، نجوم رصدی، کار با ابزار نجومی و تلسکوپ، عکاسی نجومی، پرسش و پاسخ نجومی و مبارزه با خرافات و … اطلاعاتی را به مردم علاقه مند ارائه می کند.

امام گفت: دانشگاه های امیرکبیر، خواجه نصیر، انجمن نجوم، گنبد مینا در برگزاری این مراسم سهیم هستند.

بیشتر بخوانید.....
کنفرانس حفاظت و اتوماسیون در سیستم های قدرت برگزار می شود