نماینده پارلمان کویت با اشاره به برخی اختلافات در روابط تهران- ریاض، گفت: کشورهای منطقه باید قدرت ایران را بپذیرند و طرف مقابل نگوید ایران نباید در منطقه باشد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از مهر، خلیل عبدالله نماینده پارلمان (مجلس الامه) کویت در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص مذاکرات صلح یمن که در کویت در حال انجام است گفت: ما دعا می کنیم این مذاکرات به نتیجه رسیده و به صلح میان طرف های یمنی منجر شود تا خون مردم یمن حفظ شود.

نماینده پارلمان کویت با تاکید بر اینکه گناه کشته شدن مردم یمن بر گردن همه مسلمانان و اعراب است گفت: به خاطر احترامی که امیر کویت در منطقه دارد دو طرف معارضه برای گفتگو در کویت جمع شده اند تا ان شا الله این جنگ به پایان برسد.

وی ادامه داد: گروه های یمنی در کویت در حال گفتگو برای دست یابی به صلح هستند زیرا دو گروه خواستار پایان جنگ می باشند.

نماینده پارلمان کویت رابطه کشورهای عربی با ایران را در گروی رابطه ایران و عربستان خواند و گفت: هر زمان رابطه ایران و عربستان بهبود یابد رابطه کشور های عربی نیز با ایران بهبود خواهد یافت.

وی افزود: در میان کشور های عربی کویت و عمان که از استقلال سیاسی و اقتصادی بیشتری برخوردارند واسطه رابطه ایران و عربستان، و عربستان با سایر کشورها هستند.

خلیل عبدالله تاکید کرد: رابطه کشور های عربی با ایران بستگی به رابطه عربستان با ایران دارد.

مشکل ایران و عربستان در منطقه مشکل شیعه و سنی تبلیغ می شود

نماینده پارلمان کویت گفت: برخی تلاش دارند این طور تبلیغ کنند که اختلافات میان ایران و عربستان ناشی از اختلافات میان شیعیان و اهل تسنن است در حالی که این دو کشور مشکل سیاسی دارند.

وی تصریح کرد: این نوع تبلیغات به نفع جهان اسلام نیست.

خلیل عبدالله با تاکید بر اینکه ایران برای منطقه تهدید نیست، گفت: ایران کشور بزرگی در منطقه است که مرکزیت و قدرت دارد.

وی با بیان اینکه کشورهای منطقه باید قدرت ایران را بپذیرند گفت: طرف مقابل نگوید ایران نباید در منطقه باشد، ایران هم باید بداند منطقه برای همه است.

نماینده پارلمان کویت اظهار داشت: ایران باید فضای تبلیغاتی که به غلط علیه این کشور در منطقه وجود دارد شکسته و پبام درستی از رابطه خود با اهل سنت به منطقه مخابره کند.

وی در پایاین تصریح کرد: آینده همه کشور های منطقه به هم گره خورده است.