شبکه ی رادیویی قرآن به عنوان نماینده ی معاونت صدا تمام بخش های سی و پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم را به صورت زنده پوشش می دهد.

به گزارش پرس شیعه، مراسم افتتاحیه سی و پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم که روز۳۰ فروردین ماه از ساعت ۱۷ در محل مصلی امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد، به صورت زنده از رادیو قرآن تقدیم مخاطبان می شود.

از روز جمعه ۳۱ فروردین ماه تا روز سه شنبه چهارم اردیبهشت ماه رقابت های مراحل مقدماتی و نهایی حفظ بزرگسال و روشندلان از این شبکه ی رادیویی به سمع شنوندگان می رسد.

مراسم اختتامیه نیز روز چهارشنبه پنجم اردیبهشت ماه از ساعت ۱۷ الی ۱۹ به صورت زنده پخش می شود.

بر اساس این گزارش، برنامه ی زنده ی “نمای نزدیک” نیز با محوریت اطلاع رسانی کامل از روند برگزاری مسابقات به تهیه کنندگی فاطمه رحمانی، اجرای حمید عبیری از ساعت ۲۰ الی ۲۱ به صورت زنده از رادیو قرآن پخش خواهد شد.

یکی از برنامه های دیگر رادیو قرآن در ایام برگزاری مسابقات بین المللی قرآن تحلیل و بررسی فنی مسابقات است که از اول تا پنجم اردیبهشت ماه از ساعت ۱۰ تا ۱۱ به صورت زنده تقدیم مخاطبان ارجمند رادیو قرآن می شود.

در هر برنامه یک تلاوت از متسابقین(ایرانی و غیر ایرانی) انتخاب و از لحاظ صوت و لحن، تجوید و عیار تلاوت با حضور کارشناسانی همچون استاد احمد ابوالقاسمی، رحیم خاکی و نصرت ا… عارف حسینی مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد.

در رشته ی حفظ نیز قرائت یکی از حفاظ انتخاب و توسط اساتید: امیر آقایی و معتز آقایی به صورت تلفنی بررسی های لازم صورت می گیرد.

در برنامه ی روز شنبه اول اردیبهشت ماه، آئین نامه ی مسابقات در بخش های قرائت و حفظ آقایان توسط استاد محمد بابایی ارائه و آئین نامه ی بخش بانوان نیز توسط معصومه فرزانه به صورت حضوری در استودیویی رادیو قرآن تشریح خواهد شد.

گفتنی است، در هر برنامه نیز با یکی از اعضای هیئت داوران ارتباط تلفنی به صورت زنده برقرار خواهد شد.

برپایی کارگاه تلاوت توسط رادیو قرآن

شبکه ی رادیویی قرآن هعمزمان با برگزاری سی و پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم اقدام به برپایی کارگاه تلاوت کرده است.

این کارگاه جنب استودیویی رادیو قرآن در مصلی امام خمینی(ره) برپا خواهد بود و از ساعت ۱۶ الی ۲۰ یکی از اساتید ممتاز و بین المللی حضور خواهد داشت. متسابقان و مردم حاضر در محل برگزاری مسابقات می توانند سوالات تخصصی خو را در زمینه های حفظ و قرائت مطرح و پاسخ آن را دریافت کنند.

به منظور آموزش فشرده الحان و نغمات قرآنی این کارگاه برگزار می شود.

بخش کودک و نوجوان همراه با مسابقه و جایزه پذیرای کودکان و نوجوانان خواهد بود.

این گزارش می افزاید، هر روز گزارش هایی از مسابقات قرآن در بخش آقایان، طلاب، روشندلان و همچنین مسابقات قرآن بانوان که در هتل ارم برگزار می شود به صورت زنده تقدیم شنوندگان تمام شبکه های رادیویی می شود.