سناتور جمهوریخواه اعلام کرده که با انتخاب مایک پمپئو به عنوان وزیر خارجه آمریکا مخالف است به همین دلیل به نظر می رسد که مسیر تأیید گزینه ترامپ برای وزارت خارجه با مشکلات متعددی مواجه است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از راشا تودی، «مایک پمپئو» مدیر سیا که به وسیله «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا برای وزارت خارجه آمریکا نامزد شده است با مشکلات متعددی برای جلب رضایت سنا مواجه شده است.

به نظر می رسد کمیته روابط خارجه سنا قرار است به زودی مخالفت خود را با پمپئو اعلام کند، در همین راستا «باب منندز» سناتور جمهوریخواه اعلام کرد که او با انتخاب پمپئو مخالفت خواهد کرد زیرا او معتقد است که پمپئو استراتژی مشخصی برای مقابله با چالش های بزرگ جهانی را ندارد.

از سوی دیگر «تام کاتن» سناتور جمهوریخواه با این اظهارات مخالفت کرده و گفته هرچه در کمیته روابط خارجه سنا رخ بدهد، سنا هفته دیگر با انتخاب پمپئو موافقت خواهد کرد.

بر اساس گزارش های غیر رسمی دست کم ۱۰ نفر از اعضای کمیته روابط خارجه سنا با انتخاب پمپئو مخالف هستند در حالی که تنها ۹ نفر با انتخاب او به عنوان وزیر خارجه آمریکا موافق هستند.

اخیرا «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا هم اعلام کرده که پمپئو با «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی در یک سفر محرمانه به «پیونگ یانگ» دیدار کرده است.