رئیس جمهوری کره جنوبی اعلام کرد در صورتی که کره شمالی سلاح های اتمی خود را نابود کند، امکان رسیدن به صلح با این کشور چندان دشوار نخواهد بود.

به گزارش پرس شیعه به نقل از خبرگزاری فرانسه، «مون جائه این» رئیس جمهور کره جنوبی امروز پنجشنبه اعلام کرد که باید جنگ میان دو کره به پایان برسد و برای رسیدن به معاهده صلحی میان دو کشور تلاش کرد.

وی که قرار است روز جمعه با رهبر کره شمالی دیدار کند افزود: باید پایان جنگ اعلام شود و تلاش شود تا معاهده صلحی میان دو کره امضا شود و آتش بس ۶۵ ساله میان دو کشور به پایان برسد.

جنگ دو کره در سال ۱۹۵۳ با امضای آتش بس میان دو کشور به پایان رسیده اما هنوز میان دو کره صلح اجرا نشده است که به معنای به پایان نرسیدن جنگ میان دو کشور است.

رئیس جمهوری کره جنوبی تأکید کرده که امضای معاهده صلح میان کره شمالی و جنوبی باید به اقدام کره شمالی برای از بین برده سلاح های اتمی اش مشروط شود.

وی افزود: اگر نشست دو کره و ایالات متحده به از بین بردن سلاح های اتمی منجر شود، به نظر می رسد که ایجاد ساز و کار گسترده تری برای صلح میان دو کره و بهبود روابط کره شمالی و آمریکا چندان سخت نباشد.