امروز، ۱۲ اردیبهشت مصادف با بزرگداشت مقام معلم جمعی از مسئولان و فرهنگیان وزارت آموزش و پرورش و سازمان بسیج فرهنگیان کشور با آرمان های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

به گزارش پرس شیعه؛ شعبانعلی رمضانیان در مراسم تجدید میثاق فرهنگیان بسیجی با آرمان های بنیانگذار جمهوری اسلامی که امروز در مرقد امام برگزار شد، گفت: اسلام را در مکتب حضرت امام خمینی (ره) آموخته ایم تا میان اسلام ناب محمدی (ص) و اسلام های دروغین آمریکائی و انگلیسی تفاوت قائل شویم.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان کشور تصریح کرد: امام بارها فرموده اند که اسلام هم مقصد و هم مکتب ما است. از امام ره آموخته ایم اگر بخواهیم انقلاب حفظ شود، باید پشتیبان ولایت فقیه باشیم و اجازه ندهیم انقلاب به دست نااهلان بیفتد.

رمضانیان خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) نشان داد که در راه انقلاب هم دوستان و هم دشمنانی داریم و ما نیز راه و اندیشه های امام را با افتخار انتخاب کرده ایم و آنچه از امام آموخته ایم و پس از گذشت سالها نیز شاهد بوده ایم، این است که دشمنان در طی دوران انقلاب اسلامی فشار، تهدید و بدعهدی نسبت به کشور جمهوری اسلامی ایران داشته اند.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان بیان کرد: تحرف فکری امام خمینی (ره) یکی از خواسته های دشمنان قسم خورده اسلام و انقلاب است و بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی فرموده اند اگر می خواهیم به مقصد برسیم باید در مسیر انقلاب باشیم و دشمنان قادر نخواهند بود بر ما نفوذ کنند.

رمضانیان یادآور شد: امروز در حرم حضرت امام خمینی (ره) حضور یافته ایم تا بگوییم ای امام عزیز، ما همچنان با شما و در حصول اعتقادات شما پایبندیم.

نظام تعلیم و تربیت، انتقال دهنده فرهنگ ایرانی-اسلامی به نسل آینده است

همچنین در ادامه علی اصغر فانی نیز سخنرانی ایراد کرد و با اشاره به سخنان گهربار بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، گفت: معلمی شغل انبیاء است و معلم امانتداری است که انسان امانت اوست. این دو جمله از فرمایشات امام (ره) است.

وی افزود: اکنون ۱۳ میلیون دانش آموز در ۱۰۵ هزار مدرسه سراسر کشور مشغول به تحصیل هستند که در دست معلمان امانتند.

فانی تصریح کرد: سرمایه های امروز به بهترین وجه تربیت خواهند شد و آینده کشور را بهتر از قبل خواهند ساخت. معلمان و نظام تعلیم و تربیت به برکت انقلاب اسلامی و با تکیه بر تمدن اسلامی پاسدار خون شهیدان و انتقال دهنده فرهنگ ایرانی و اسلامی به نفع آینده خواهد بود.