رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زاهدان با بیان این‌که مهم‌ترین اثر نماز، انسان‌سازی است، گفت: یک نمازگزار واقعی فردی مسؤول است که نسبت به سرنوشت جامعه اسلامی احساس مسؤولیت و تکلیف می‌کند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌ الاسلام علی خیور، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زاهدان صبح امروز، در مسجد امام صادق(ع) این شهرستان، گفت: یکی از مهم ترین دستورات الهی که شاید علی‌رغم همه تأکیدات و توصیه‌هایی که به آن شده، هنوز به‌ درستی از جایگاه والای آن آگاهی نداریم، نماز است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زاهدان بیان کرد: اگر خواسته باشیم تعالیم دین را درجه‌بندی و مراتبشان را مشخص کنیم، نماز در بالاترین درجه و مرتبه‌ قرار دارد.

وی با بیان اینکه اگر درک و معرفت به ارزش نماز برای کسی حاصل شود هرگز در آن کوتاهی نخواهد کرد، افزود: در روایتی از امام صادق(ع) چنین آمده که هرگاه کسی به نماز می‌ایستد، رحمت الهی از آسمان بر او نازل می‌شود و فرشتگان اطراف او را احاطه می‌کنند.

حجت‌الاسلام خیور اظهار کرد: نماز اگر همراه با حضور قلب باشد، آثار شگفت‌انگیزی روی انسان می‌گذارد؛ کسی‌که با نماز مأنوس است در قلمرو نور و روشنایی قرار دارد و آنکه با نماز فاصله دارد، خود را در محیط تاریک و ظلمت انداخته است.

وی عنوان کرد: نماز، انسان را به منبع قدرت لایزال الهی متصل می‌سازد، بنابراین همه فشارهای روانی، ترس‌ها و اضطراب‌ها، نگرانی‌ها، رنگ می‌بازند و در حقیقت، شخص نمازگزار درمی‌یابد که یک حامی پاک و قدرتمند دارد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی زاهدان ادامه داد: در نماز دو اثر نهفته است، یکی اثر فردی که موجب نزدیکی انسان به خدا می‌شود و دیگری اثر اجتماعی، که انسان را در جامعه فردی مسؤول بار می‌آورد، یعنی نمی‌شود کسی اهل نماز و عبادت باشد و در عین حال نسبت به جامعه‌ بشری و همنوعانش هیچ وظیفه‌ای را احساس نکند.

وی در پایان افزود: ارزش و شخصیت آدمی به میزان اهمیت دادن او به ارزش‌های دینی است و مؤمن واقعی از بی‌توجهی و بی‌مبالاتی نسبت به تعالیم دینی و ارزش‌های الهی مبراست