ترکیه و قطر از دوم تا نهم اردیبهشت‌ماه سال جاری رزمایش نظامی مشترکی برگزار خواهند کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل  از آناتولی، ستاد مشترک ارتش ترکیه با انتشار بیانیه ای از برگزاری رزمایش مشترک این کشور با قطر در هفته آینده خبر داد.

ستاد مشترک ارتش ترکیه با صدور بیانیه ای اعلام کرد: رزمایش نظامی مشترک نیروهای مسلح ترکیه و قطر با عنوان «شاهین-۲۰» از ۲۲ تا ۲۹ آوریل سال جاری (۲ تا ۹ اردیبهشت ماه) به میزبانی قطر برگزار می شود.

بر اساس بیانیه صادره از سوی ستاد مشترک ارتش ترکیه، هدف از برگزاری این رزمایش مشترک تقویت روابط دوستی دوجانبه، توسعه همکاری ها، بهبود ظرفیت های هماهنگی و تبادل دانش و تجربیات میان نیروهای مسلح ترکیه و قطر است.

لازم به ذکر است، از زمان بروز تنش هائی میان چند کشور عربی با قطر، دیدارها میان مقامات دوحه و آنکارا نیز افزایش داشته است.

گفتنی است، تنش بین قطر با ۴ کشور عربی به دنبال آن شدت گرفت که در ۵ ژوئن سال گذشته  میلادی عربستان، بحرین، امارات و مصر روابط دیپلماتیک خود با دوحه را قطع و مسیرهای هوائی و دریائی و نیز مسیرهای تبادلات زمینی کشورهای متبوعشان را به روی قطر بستند.

به دنبال این رویدادها، کشورهایی مانند لیبی، یمن و مالدیو، سنگال نیز روابط دیپلماتیک خود را با قطر قطع کردند.

کشورهای مذکور دوحه را به حمایت از تروریسم در منطقه متهم کرده اند؛ حال آنکه قطر تمام موارد طرح شده علیه خود را رد کرده است.