حضرت آیت الله سبحانی ضمن انتقاد از تمرکز طلاب و روحانیون در شهر قم، گفتند : جمع شدن طلاب و روحانیون در یک شهر مانند این است که سربازان در یک شهر جمع شوند و دشمن دور آنها را گرفته باشد.

به گزارش پرس شیعه؛ حضرت آیت الله سبحانی در دیدار با رئیس مرکز خدمات حوزه های علمیه ضمن انتقاد از تمرکز طلاب و روحانیون در شهر قم، گفتند: مناطق مختلف کشور مخصوصاً در استان‌های محروم و مرزی نیاز شدیدی به حضور روحانیون دارند و باید ساز و کاری اندیشیده شود تا از تمرکز طلاب در قم جلوگیری شود.
ایشان بیان کردند: تحقق این هدف نیازمند یک برنامه‌ریزی مناسب است و باید مرکزی ایجاد شود تا طلاب و روحانیون از طریق این مرکز به مناطق مختلف اعزام شوند و کار پرداخت شهریه به این افراد نیز توسط همین مرکز انجام شود.
معظم له تصریح کردند: جمع شدن طلاب و روحانیون در یک شهر مانند این است که سربازان در یک شهر جمع شوند و دشمن دور آنها را گرفته باشد.
ایشان در ادامه ضمن تقدیر از فعالیت‌های مرکز خدمات مخصوصاً خدمات فرهنگی ارائه شده به خانواده طلاب، گفتند: مرکز خدمات برای خانواده‌های روحانی که فرزند آنها طلبه می‌شود، امتیازات بیشتری قائل شود تا علوم آل محمد(ع) در این خانواده استمرار داشته باشد