مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان بابیان اینکه امنیت نعمت ناشناخته‌ای برای مردم است گفت: فعالان فرهنگی نبرد تهاجم فرهنگی را جدی بگیرند زیرا فعالان فرهنگی در خط مقدم مقابله با تهاجم دشمنان قرار دارند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان، حجت‌الاسلام علی شکری در دیدار با امیر سرتیپ دوم ستاد مجید زارع با اشاره به سابقه حضور روحانیان در جبهه‌های دفاع حق علیه باطل در طول تاریخ انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت: روحانیان پیش از پیروزی انقلاب اسلامی و پس‌ازآن نقش مهمی در شکل‌گیری تاریخ معاصر ایران اسلامی ایفا کردند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان با اشاره به شهدای روحانی، اظهار داشت: وجود بیش از چهار هزار و ۳۰۰ شهید طلبه و روحانی در جنگ تحمیلی نشان‌دهنده حضور چشم‌گیر این قشر در جبهه‌های حق علیه باطل و همچنین نقش بی‌بدیل آن‌ها درزمینهٔ فرهنگ‌سازی و جذب حداکثری جوانان به جنگ تحمیلی است.

وی افزود: روحانیان در دفاع از مرزهای ایران اسلامی نقش ویژه‌ای دارند و خاطرات به‌جای مانده از دفاع مقدس نیز حاکی از نقش ویژه روحانیان به‌ویژه در بحث‌انگیزشی است و بر همین اساس امام خمینی (ره) فرمودند، حضور روحانیان در جبهه‌ها بیش از همه اقشار باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان با اشاره به حدیثی از حضرت علی (ع) با این شرح که در بین شما دو نعمت فراموش‌شده وجود دارد، امنیت و سلامتی، گفت: اگر می‌خواهیم امروز قدر امنیت موجود در کشورمان که با مجاهدات شهیدان، حضور همیشه درصحنه مردم، ولایت‌فقیه و رهبری داهیان امام راحل و مقام معظم رهبری و درنهایت حضور نیروهای مسلح باصلابت است، بدانیم، باید نگاهی به کشورهای اطرافمان بیندازیم.

شکری با اشاره به‌ضرورت فرهنگ‌سازی در مقوله‌های اجتماعی مانند اقتصاد، تعلیم و تربیت و حتی امنیت، ابراز داشت: همه مقوله‌های اجتماعی امروز نیازمند گفتمان سازی فرهنگی دارد و امنیت نیز از این مقوله مستثنی نیست لذا فعالان فرهنگی می‌بایست با تشریح این مقوله مهم در بین جامعه، اهمیت امنیت را بیش‌ازپیش تبیین کنند.

وی افزود: امروز رسالت روحانیان و فعالان فرهنگی در کنار نیروهای مسلح، حضور در جبهه فرهنگی است که می‌بایست آن را بسیار جدی گرفت چراکه حضور دشمنان در تهاجم فرهنگی بسیار خطرناک است.